Спеціальні потреби

Нові технології допомагають будувати громадянське суспільство


У Києві стартувала конференція з підвищення цифрової грамотності серед тих, хто працює над формуванням громадянського суспільства.

Інтернет-технології та уміння використовувати їх на повну, можуть пришвидшити і зробити процес розбудови громадянського суспільства ефективнішим, переконані організатори ТехКемпу. Цей захід проводить посольство США в Україні на підтримку ініціативи державного секретаря США Гілларі Клінтон – «Громадянське суспільство, версія 2.0». Головна мета проекту – поширити цифрову грамотність серед організацій громадянського суспільства.

«Люди, які володіють технологіями, можуть мати надзвичайні досягнення, тому ця ініціатива направлена на те, щоб познайомити людей з Інтернет-технологіями, які допомагали б знаходити вирішення сучасних проблем та створювати громадянина світу», – сказав на відкритті конференції посол США в Україні Джон Теффт.
Ми намагаємося побудувати міст між Силіконовою долиною та тими, хто розбудовує громадянське суспільство – міст між людьми, які створюють технології, і людьми, які займаються поширенням цінностей громадянського суспільства. Це важливо для того, щоб технології допомагали їм у цьому.
Алекс Росс

Чи обов’язково негромадським організаціям потрібні гроші? Або – якщо організація не присутня у мережі Інтернет – чи означає це, що вона має менше шансів щось змінити у суспільстві? На ці запитання сто учасників конференції відповідали, обравши табличку «погоджуюся» або «не погоджуюся». У той час, як близько десяти осіб проголосували за те, що їх організаціям таки необхідні гроші – інші учасники доводили, що готові працювати за свою ідею і безкоштовно.

Американські фахівці у галузі інформаційних технології зосередять увагу під час тренінгів на тому, як ефективно використовувати соціальні медіа, розкажуть про те, як стати цифровим громадянським журналістом та які існують правила інформаційної безпеки. Оскільки в Україні зростає кількість людей, які мають доступ до мереж Інтернет, то уміння громадських організацій використовувати онлайн засоби, може значним чином підвищити їх ефективність, переконані спікери.

«Ми намагаємося побудувати міст між Силіконовою долиною та тими, хто розбудовує громадянське суспільство – міст між людьми, які створюють технології, і людьми, які займаються поширенням цінностей громадянського суспільства. Це важливо для того, щоб технології допомагали їм у цьому», – сказав Алек Росс, радник з питань інновації Державного департаменту США.

Велика частина дискусії буде присвячена і новим технологіям в освіті. Окрім того, що не кожен має однаковий доступ до освіти та ресурсів, тренери говорять і про те, що за існуючої системи навчання, діти ризикують втратити відчуття соціальної відповідальності. Американські експерти готуються представити своє бачення того, що потрібно змінювати у системі підготовки молоді, щоб зменшити рівень безробіття серед випускників. І хоча, коли довелося відповідати на питання – чи будуть дистанційні та онлайн програми позакласного навчання такі ж ефективні, як і традиційні віч-на-віч, то більше третини учасників вирішило, що ні, зате ті, хто підтримали цю думку, упевнено наводили власні приклади того, як добровільно та з великим ентузіазмом долучаються до онлайн груп із вивченням якогось предмету чи окремої теми, а все через те, що інколи така форма навчання цікавіша, ніж традиційне сидіння за партою перед учителем.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG