Спеціальні потреби

Талібан заборонив новини Голосу Америки та Бі-Бі-Сі в Афганістані


Вебсайт пашто Голосу Америки, 27 березня 2022 року
Вебсайт пашто Голосу Америки, 27 березня 2022 року

Талібан заборонив приватним телестанціям в Афганістані показувати новинні програми Голосу Америки (VOA) та британської Бі-Бі-Сі (BBC).

Заборона стала ще одним обмеженням, яке ісламістська група запровадила проти афганських ЗМІ, щоб обмежити свободу виявлення, з миулого серпня, коли група захопила контроль над країною.

VOA, штаб-квартира якого знаходиться у Вашингтоні, швидко засудила Талібан за усунення програм з ефіру.

"Ми просимо Талібан переглянути це рішення, яке викликає жаль і насторожує, - заявила в.о. директора VOA Йоланда Лопез у неділю, - Обмеження змісту, які намагається встановити Талібан, суперечать свободі виявлення, на яку заслуговує народ Афганістану".

Лопез додала: "Хоча нас розчаровує та засмучує наказ нашим партнерам в країні, наш намір надавати інформацію про факти народові Афганістану триває у телевізійному, радіо та Інтернет-мовленні на сайтах www.pashtovoa.com та www.darivoa.com а також в соцмедіа".

Голова мовної служби BBC World Service також закликав Талібан негайно скасувати заборону на новинні повідомлення.

"Новинні телевізійні бюлетені BBC пашто, перською та узбецькою мовами було знату з ефіру Афганістану, після вказівки Талібану нашим телевізійним партнерам усунути міжнародних мовників із своїх хвиль", - підтвердив Тарік Кафала у заяві в неділю.

Речник влади Талібану заявив VOA, що надасть більше інформації з цього питання.

Критики всередині країни та поза її межами вказують, що стан свободи слова погіршився за правління талібів в Афганістані. В грудні "Репортери без кордонів" повідомили результати опитування, за якими зонайменше 40% афганських ЗМІ зникло і більше 80% жінок-журналістів втратили роботу, після того, як Талібан захопив владу в країні.

XS
SM
MD
LG