Спеціальні потреби

Росія хвалиться успішним випробуванням «найпрогресивнішого» винищувача


T-50. Фото 2011-го року
T-50. Фото 2011-го року

Росія закінчила тестування винищувача Сухой Т-50, який у Москві називають винищувачем п’ятого покоління. Відповідно до повідомлення військового керівництва, останній тестовий політ нового винищувача успішно пройшов у четвер 5-го березня.

За даними Міноборони Росії, «Сухой» Т-50 – одномісний літак з двома двигунами, має максимальну злітну масу 34 тонни і може набрати максимальну швидкість 1 900 кілометрів за годину.

Російські військові експерти порівнюють цей літак з американським F-22, який експерти називають найкращим у світі.

F-22 вже використовується у авіа кампанії проти бойовиків Ісламської держави у Сирії та Іраку.

Ігор Коротченко, директор аналітичного Центру світової торгівлі зброєю, що базується у Москві, каже, що новий російський винищувач – найпрогресивніший у світі.

«Т-50 та F-22 – літаки того ж самого рівня. Ми створили винищувач п’ятого покоління першими після Сполучених Штатів. Для довідки ми користувалися американським досвідом, деякими тенічними показниками.То ж наш літак ніколи не буде поступатись американському. Більше того, за деякими технічними показниками він навіть перевершує F-22», - зазначив російський військовий експерт.

За словами Коротченка, російський T-50 коштує значно дешевше за американський F-22.

Російські повітряні сили замовили для укомплектування свого авіапарку 60 таких винищувачів, які мають замінити у майбутньому МіГ-29 та Су-27. За словами експертів, перша партія Т-50, швидше за все, буде дислокована у західному військовому регіоні як відповідь на «загрозу НАТО».

Для порівняння на озброєнні США перебуває 187 літаків F-22.

Російські ЗМІ також повідомляють, що Т-50 зможе довгий час летіти із надзвуковою швидкістю, а його основною особливістю називають не «малу помітність», а високу маневреність. При цьому недоліками винищувача російські ЗМІ називають двигун, який швидко перегрівається.

Як пише видання Russia Today, Т-50 має дециметровий радар, здатний помітити присутність літака-невидимки розміром з винищувач. Між тим, взяти «невидимку» на приціл за допомогою цього радара він не може. Пілот має лише можливість направити на конкретну ціль інші датчики літака, зокрема ті, що дозволяють відстежувати цілі за допомогою інфрачервоних променів.

Дивіться також : НАСА розповіли про літак 2030-го року

НАСА розповіли про літак 2030-го року
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

XS
SM
MD
LG