Спеціальні потреби

США: екстремісти ІДІЛ здатні друкувати підробки паспортів


Уряд Сполучених Штатів оприлюднив нове попередження про те, що екстремістське угруповання «Ісламська держава», можливо, спроможне виготовляти фальшиві сирійські паспорти, які схожі на дійсні. Це викликає побоювання, що з такими паспортами екстремісти можуть дістатися на Захід.

«Ісламська держава» має доступ до машин, які друкують сирійські паспорти, паспортні бланки і автентичні дані про сирійських громадян. Про це повідомило Агентство США з імміграції і митної служби.

Звіт, частину якого оприлюднило кабельне телебачення CNN, призначений для службовців американських правоохоронних органів, які дедалі більше занепокоєні питанням безпеки на кордонах після недавніх терористичних атак, пов’язаних з «Ісламською державою».

Згідно з повідомленням ABC News, у звіті застерігається «від можливості, що особи із Сирії з паспортами, «виданими» в контрольованих «Ісламською державою» районах, або хто має паспортні бланки, можуть подорожувати до США».

Прес-секретар Державного депаратаменту Джон Кірбі заявив у п’ятницю, що йому відомі ці повідомлення, додаючи, що офіційні особи серйозно ставляться до цієї загрози та що консульські службовці ознайомлені з методами виявляння підроблених документів.

Чимало американських політиків занепокоєні, що екстремісти можуть проникнути до США у групах біженців, які втікають від насильства в Сирії. Вони мають застереження до планів Білого дому прийняти до США 10 тисяч сирійських біженців.

Ці побоювання збільшилися після того, як стало відомо, що щонайменше один із учасників атак минулого місяця в Парижі приникнув до Європи у групі сирійських мігрантів.

Дивіться також: Важливо: Український день у Радбезі ООН

Важливо: Український день у Радбезі ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG