Спеціальні потреби

Трьома аргументами експерт пояснив, чому обмін України на Сирію вдарить по Заходу


Сподівання, що Росія обміняє поступки з боку Заходу по Україні на сприяння у врегулюванні кризи у Сирії марні, адже ігнорують сам характер політики Кремля. Про це на сайті аналітичного центру European Council for Foreign Relations пише відомий західний дослідник України, професор українських досліджень в University College London Ендрю Вілсон.

1. "Міняти" Україну на Сирію немає сенсу, бо Росія нічого не дасть взамін - наводить свій перший аргумент експерт.

"Росія немає витонченого підходу до дипломатичного розміну. Вона хоче отримати і карт бланш на дії в Україні і змінити позицію Заходу з приводу Асада, щоб він міг лишатись при владі. Росія не готова жертвувати Асадом, щоб отримати Україну, і навпаки. Росія буде співпрацювати по сирійському питанню, якщо ми змиримося з політикою Росії та її баченням майбутнього регіону, в якому немає місця обмінам із Заходом", - пише Вілсон у матеріалі під назвою "Три причини, чому Захід не повинен забувати про Україну".

2. На практиці входження України до "сфери влив Росії" не лише не розв'яже конфлікт в Україні, а загострить його - представляє свій наступний аргумент Вілсон.

"Російська "сфера впливу" не є рецептом стабільності. Надто багато українців чинитимуть цьому спротив; як з патріотичних міркувань та і через те, що це означало би втрату європейської перспективи України та посилення корупції. При чому Росія навіть не зрозуміла би, чому їй пручаються та відкидають її; бо не усвідомлює, що Україною заволодів дух державотворення, який і був головною силою Революції Гідності 2013-го року. Кремль вважав би, що будь-які повстання інспіровані та підтримуються Заходом. А значить ми знову отримали по протистояння".3. Якщо Захід забуде про Україну, то втратить нагоду отримати багатого сусіда, чия підтримка важлива для подолання криз, через які ЄС проходить зараз і з якими зіткнеться у майбутньому - резюмує свої аргументи дослідник European Council for Foreign Relations.

"Відкритий ринок з населенням у 45 мільйонів дав би колосальний поштовх зростанню ЄС. У січні 2016-го нарешті запрацює угода про вільну торгівлю між ЄС та Україною. Російські аргументи про шкоду торгівлі з Україною треба відкинути, бо війна Росії проти України вже зменшила долю України в експорті до Росії з 30% до менше ніж 10%. Якщо Україна успішно проведе свої економічні реформи, то зможе зайняти місце дуже важливого для зростання Європи індустріального та ІТ хабу. Імпульс, який у результаті цього отримала би європейська торгівля міг би навіть перекрити позитивні наслідки від входження до ЄС країн центральної Європи та Балтії у 2004-му році", - пише Вілсон.


"Успішна Україна також принесе дуже важливу стабільність до регіону у час, коли ЄС перебуває під тиском від загального краху порядку. Україна стала би важливою складовою контролю за міграційними процесами у Європі, як через те, що зі стабільної України не тікатимуть люди, так і тому, що могла би стати частиною вирішення питання про подальше розміщення біженців, які зараз перебувають у Туреччині. Співпраця по Україні також має зблизити ЄС та США", - пише експерт.

Дивіться також: Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик

Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG