Спеціальні потреби

Інспекції арсеналів хімічної зброї Сирії розпочнуться до вівторка


Міжнародні експерти розпочнуть інспекції арсеналів хімічної зброї Сирії до вівторка, згідно з проектом рішення, який, як очікується, схвалить Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у п’ятницю.

Проект рішення передбачає проведення протягом 30 днів інспекцій на всіх об’єктах хімічної зброї, про які повідомив сирійський уряд.

Проект також вимагає від Сирії допустити експертів ОЗХЗ на «всі інші об’єкти, визначені країною-членом організації як залучені в сирійську програму хімічної зброї».

В разі схвалення, вимоги ОЗХЗ будуть включені в проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо затвердження плану, який вимагає від президента Асада передати свої арсенали хімічної зброї під міжнародний контроль до середини 2014 року.

У четвер Сполучені Штати і Росія узгодили проект резолюції ООН щодо роззброєння Асада. Текст документа узгоджувався протягом двох тижнів складних переговорів.

Рада Безпеки провела екстрене засідання за закритими дверима у четвер для розгляду проекту. За словами дипломатів, голосування може відбутися вже в пізніх годинах у п’ятницю.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG