Спеціальні потреби

За час конфлікту у Сирії країну покинуло 100 тисяч людей


Сирійці рятуються втечею від громадянської війни, яка триває у країні більше року. За цей час сусідні із Сирією країни прийняли не менше 100 тисяч втікачів з неї. Щонайменше чверть біженців осіли у Лівані.

За час конфлікту у Сирії населення міста Сааднаель у Лівані збільшилось майже на 20%. До 30 тисяч ліванців приєднались понад 5 тисяч біженців із Сирії.

«Ми допомагаємо ООН налагодити зв'язок з цими людьми, зрозуміти що саме їм потрібно, знаходимо для них місце та доправляємо продукти, чи речі, які надходять від донорів».
Халіл аль-Чехімі
Зіад аль-Алі прибув до міста два тижні тому. Він ховає обличчя, щоб не наражати на небезпеку рідних, які лишились у Сирії. Він каже, що прибув із Гомса, міста майже зрівняного із землею артилерійськими обстрілами. Він втік до Лівану, бо чув, що тут допомагають біженцям:

«Нам дають рис, крупи, зелень, олію, масло, зубну пасту, деяке домашнє приладдя, постіль, надають медичну допомогу».

Мер міста Халіл аль-Чехімі каже, що деякий час необхідні біженцям речі та навіть гроші надавали безпосередньо мешканці міста. Тепер біженцями опікуються міжнародні організації, а мерія займається розподілом допомоги.

«Ми допомагаємо ООН налагодити зв'язок з цими людьми, зрозуміти що саме їм потрібно, знаходимо для них місце та доправляємо продукти, чи речі, які надходять від донорів», – каже мер.

За кілька кілометрів від міста, у сараї наданому місцевим мешканцем живе 33-річна Маріам зі своїми дітьми. З Гомса вона втекла після того, як вбили трьох її братів:

«Вони просто вдирались в будинки. Моїх братів, сусідів, старих чоловіків та дітей забрали посадили у вантажівку та підірвали її».

Віссам Таріф очолює правозахисну організацію Авааз. За його словами, сирійська армія знищувала райони, в яких живуть противники Ассада. Офіційний Дамаск каже, що напади є справою рук терористів.

За словами Таріфа, сьогодні майже мільйон Сирійців змушені були переїхати у інші райони Сирії, де їм не надається жодна гуманітарна допомога.

Більшість біженців із країни заявляють, що радо повернуться у рідні місця, щойно владу Ассада буде повалено.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG