Спеціальні потреби

Сирійські війська звільнили від «Ісламської держави» найбільше місто на сході країни


Сирійські війська обстрілюють позиції бойовиків «Ісламської держави» в місті Дейр ез-Зур

Сирійські збройні сили повідомили в п’ятницю про звільнення від «Ісламської держави» східного міста Дейр ез-Зур. Це ще одна поразка цього екстремістського угруповання, яке вже втратило всі міські опорні пункти в Сирії та Іраку.

Дейр ез-Зур, найбільше місто на сході Сирії, протягом майже трьох років було поділене на дві частини. Одна з них була під контролем сирійського уряду, другу окупували бойовики «Ісламської держави».

Представник сирійської армії генерал Алі Майгоуб, який проголосив перемогу, повідомив водночас про «останній етап» військової кампанії з метою повного знищення ІЛІЛ у Сирії.

Екстремістське угруповання втратило понад 90 відсотків території, яку контролювало в обох країнах у 2014 і 2015 роках, включно з Мосулом в Іраку та Раккою в Сирії. Тепер шиїтські воєнізовані угруповання наступають на залишки бойовиків у містечку аль-Каїм, що на іракському боці кордону. Тим часом ісламісти відступили в пустиню, де перегруповуються і готуються до ведення партизанської боротьби.

Сирійська армія, підтримана російськими та іранськими військами, а також переважно курдські сирійські сили, що мають підтримку Сполучених Штатів, докладають зусиль для встановлення контролю над багатою на нафту провінцією Дейр ез-Зур, включно з містом аль-Букамаль.

Тимчасом іракські війська наступають у напрямку міста аль-Каїм у долині річки Євфрат. Протягом довшого часу це місто використовувалось ісламістами для транспорту бойовиків і озброєння через річку між обома країнами.

Російське військове втручання у конфлікт уможливило військам президента Башара аль-Асада перебрати ініціативу і звільнити від «Ісламської держави» більшість території країни.

Дивіться також: Українець став кращим фріраннером за версією Red Bull Art of Motion 2017

Українець став кращим фріраннером за версією Red Bull Art of Motion 2017. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG