Спеціальні потреби

Конфлікт у Сирії загострює гуманітарну кризу в країні


Понад 50 країн світу, очолених Швейцарією, звернуться до Ради Безпеки ООН з проханням, щоб справу Сирії передати на розгляд Міжнародного кримінального суду. Цей крок дозволив би розпочати справи за звинуваченням у воєнних злочинах.

У документі, що його отримало інформаційне агентство Ассошіейтед Пресс, говориться про результати розслідування комісією ООН, у яих задокументовано тортури, сексуальне насильство і страти без судового розгляду, які сталися в Сирії з початку повстання у березні 2011 року.

У той час як продовжується насильство, гуманітарні організації закликають міжнародну громаду збільшити допомогу сирійським біженцям, які з приводу кризи були змушені залишити свої домівки.

Міжнародний комітет допомоги оприлюднив у понеділок новий звіт, у якому сказано, що регіону загрожує «велика гуманітарна катастрофа». У ньому також говориться про проблеми, які мають біженці у доступі до медичної опіки, а також те, що названо «жахливим рівнем» сексуального насильства, на яке посилалося багато сімей у своєму рішенні залишити Сирію.

У понеділок в Сирії продовжувалось насильство. Бомбардуванню піддано райони навколо столиці. Активісти кажуть, що в результаті повітряних рейдів на передмістя Багдада Мудаміє, що на південний захід від столиці, загинуло щонайменше 13 осіб, у цьому числі жінки і діти.

Сирійський уряд веде наступальну кампанію з метою усунення повстанців із стратегічних районів навколо столиці.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG