Спеціальні потреби

Падіння Алеппо може стати переломним моментом у сирійській війні


Вашингтон – За підтримки російських та іранських сил сирійські урядові війська пробилися до стратегічного міста Алеппо, загрожуючи оточити і придушити сили повстанців, які борються з режимом президента Башара Асада більше п’яти років.

«Якщо це станеться, повстанський рух позбудеться рушійної сили, – каже військовий аналітик геополітичної аналітичної служби Stratfor Омар Ламрані. – Якщо Алеппо впаде, це підкреслить плачевність ситуації, в якій опинилися повстанці по всій країні».

Російські військові літаки вже кілька днів наносять безперервні бомбові удари на півночі Сирії, змушуючи повстанців, у тому числі підтримуваних США, ховатися в тунелях і воронках від вибухів. Один молодий повстанець заявив «Голосу Америки», що бойовий дух у їх середовищі катастрофічно падає, оскільки бійці, що протистоять Асаду, вважають, що Захід їх покинув.

«Я розмовляв з послами США, Великобританії, Франції, а також їх співробітниками, і питав їх, що вони будуть робити крім заяв», – каже Закарія Малахефджі, політичний працівник бригади «Фастакім Кама Умірт», що нараховує три тисячі бійців.

У ситуації, коли урядові війська за підтримки російських повітряних ударів та іранських наземних сил захоплюють північну частину Алеппо і загрожують рушити на південь, щоб возз’єднатися з міськими районами, підконтрольними уряду, схоже, що Вашингтон може зробити якісь суттєві кроки.

«У США є свій план гри, і він полягає в переговорах, – каже Ламрані. – Але коли сирійська армія зміцнює свої позиції, привабливість політичного врегулювання в очах сирійського уряду в порівнянні з військовим рішенням стрімко падає».

Переговори у Женеві про політичне врегулювання конфлікту в Сирії були припинені минулого тижня вже через два дні після їх початку.

Ламрані вказує, що, хоча російська сторона несе фінансові та людські втрати, її інвестиції, судячи з усього, виправдовуються – на шкоду сирійської опозиції та її прихильників в особі коаліції на чолі з США.

«Вони висувають на перший план ідею, що вони є потужною силою на Близькому Сході», – каже Ламрані. На думку експерта, російська та іранська сторони також намагаються створити ситуацію, при якій «єдиними реальними варіантами будуть сирійський уряд або «Ісламська держава», але останній варіант – неприйнятний».

«Якщо вивести повстанців з рівняння, то, фактично, гра буде закінчена», – резюмує Ламрані.

Однак конфлікт також може стати більш заплутаним і затягнутися.

Туреччина, Саудівська Аравія і Катар, які не бажають посилення впливу Сирії та її союзників, можуть вирішити, що повернути всіх за стіл переговорів можна, якщо підвищити витрати, пов’язані з військовою кампанією, через надання допомоги повстанцям у вигляді грошей, а також більш потужної і смертоносної зброї.

«Вони хочуть зберегти свої інтереси в конфлікті, – каже Ламрані. – Вони хочуть, щоб США залишалися поруч і забезпечували їм прикриття від Росії для стримування російських амбіцій».

Дивіться також: Позитив у відставці Абромавичуса побачив екс-посол США в Україні

Позитив у відставці Абромавичуса побачив екс-посол США в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG