Спеціальні потреби

Сирійські опозиціонери повідомляють про ракетну атаку на Алеппо


За словами сирійської опозиції, в результаті ракетної атаки у понеділок вночі було зруйновано кілька будинків у північному місті Алеппо, яке вважається комерційним центром країни. За їхніми даними, щонайменше 19 людей, серед яких – жінки та діти – було вбито в районі Джабал Бадро.

Активіст опозиції, який знаходиться в Алеппо, заявив агенству Ройтерс, що ще 25 людей поховано під обвалами будинків. Оприлюднено в Інтернеті відео, як вважається, показує сусідів, які усувають завали. Вони витягнули з-під них тіло щонайменше одного загиблого.

ООН тим часом поновлює свої попередження про посилення гуманітарної кризи в Сирії. У вівторок Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що щонайменше дві з половиною тисячі людей у районах, які контролюються повстанцями, хворіють на тиф. Тиф поширюється через контакт із зараженою їжею або напоями.

ВООЗ заявляє, що безперервні бої відрізали доступ до електропостачання та чистої питної води для багатьох людей, які через це змушені пити брудну воду з річки Євфрат. За даними цієї організації, чотири мільйони сирійців, половина з них діти, потребують негайної гуманітарної допомоги. ЮНІСЕФ заявив про збільшення допомоги в Сирії та закликав до досягення 68 мільйонів доларів у пожертвах.

У вівторок Росія повідомила про надіслання двох літаків з продуктами першої необхідності до сирійського міста Латакія. Речник міністра закордонних справ Росії заявив, що росіян, які все ще залишаються в Сирії, закликали повернутися до Росії тими ж літаками. За оцінкою ООН, 70 тисяч людей було вбито в Сирії з березня 2011 року, коли придушення антиурядових протестів переросло в громадянську війну.

Тимчасом сирійські офіційні особи повідомили, що неподалік президентського палацу в Дамаску вибухнули два мінометні снаряди, завдаючи деяких збитків, проте нікого не було поранено. Невідомо, чи в час атаки президент Башар аль-Асад перебував у палаці.
XS
SM
MD
LG