Спеціальні потреби

У виборах в Сирії взяли участь 51% виборців


За словами сирійської влади у парламентських виборах, що пройшли 7-го травня, взяло участь понад половини усіх виборців. Опозиція оголосила виборам бойкот, кажучи, що вони не мають ніякої законної сили, оскільки урядові сили продовжують жорстоко подавляти будь-яке незадоволення.

Голова виборчої комісії Сирії Халаф аль-Іззау заявив у вівторок, що участь виборців сягнула 51%, або п’яти мільйонів голосів. До спостереження за виборами не було допущено незалежних спостерігачів. За свідченнями опозиції дуже мало людей прийшли на виборчі дільниці у тих містах та селах, де присутні урядові війська.

Член виборчої комісії зачитав імена 250-ти переможців, що увійдуть до сирійського парламенту. Десятиліттями він переважно складався з представників партії Баас на чолі з президентом Башаром аль-Ассадом.

Цього разу до парламенту увійдуть 30 жінок і 1 кандидат, який висувався незалежно. Центральна виборча комісія не надала інформації щодо того, представники яких партій та релігій будуть представлені у парламенті.

Це були перші вибори з часу референдуму, який прошов минулого лютого. Тоді виборці схвалили нову Конституцію, яка дозволила формування нових партій, окрім Баас. Кілька новосформованих партій взяли участь у цих виборах, але опозиційна Сирійська національна рада (СНР) охарактеризувала їх як маріонеток уряду.

У той же час опозиційна СНР провела власні вибори на посаду свого керівника у Римі, в яких переміг існуючий лідер – світський вчений Бурхан Ґальюн. Сирійські ісламісти посідають у цій раді більшість, до якої також входять націоналісти, курди та незалежні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG