Спеціальні потреби

Генсек НАТО відкинув звинувачення в спробах дестабілізувати Росію


Генсек НАТО прокоментував чутки, що Обама його ігнорує. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Генсек НАТО прокоментував чутки, що Обама його ігнорує. Відео

Генеральний секретар НАТО відкинув заяви президента Росії Володимира Путіна, який звинуватив Захід у спробах підірвати його правління і дестабілізувати країну.

«Це черговий приклад тієї пропаганди, яку Росія веде з багатьох напрямків», - заявив генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ в інтерв'ю «Голосу Америки» у Вашингтоні.

«Правда в тому, що дії НАТО є відповіддю на агресивні дії з боку Росії, які ми бачимо в Україні, - сказав він. - Наші дії носять оборонний і співрозмірний характер і повністю відповідають нашим міжнародним зобов'язанням».

Столтенберґ також закликав Росію послабити напруженість, виконавши свої зобов'язання згідно з лютневими Мінськими домовленостями, які, як він наполягає, все ще є «найкращою основою для пошуку мирного вирішення конфлікту» в Україні, незважаючи на численні порушення.

Генеральний секретар НАТО також засудив Росію за проведення цілої низки раптових навчань, які посилюють напруженість у Європі.

«Для нас важливо уникнути ситуацій, нерозуміння, випадкових інцидентів, які вийдуть з-під контролю, - сказав Столтенберґ. - А велике число несподіваних навчань не сприяє стабільності».

Раніше в четвер Путін виступив на засіданні колегії ФСБ, заявивши про необхідність протистояти спробам Заходу послабити Росію.

«Ситуація не може залишатися вічно такою, яка вона є, - сказав російський лідер. - Вона буде змінюватися, і, сподіваюся, в кращу сторону, в тому числі навколо нашої країни. Але вона буде змінюватися в кращий бік не за рахунок того, що ми будемо постійно поступатися, прогинатися або з кимось сюсюкати. Вона буде змінюватися на краще тільки в тому випадку, якщо ми будемо ставати сильнішими».

Росія і Україна підписали Мінські угоди в лютому. Їм передували багатомісячні зіткнення в Східній Україні між українською армією і проросійськими сепаратистами.

Незважаючи на це, військовий чиновник НАТО заявив «Голосу Америки» раніше на цьому тижні, що російські війська, в тому числі спецназ, продовжують діяти в Східній Україні.

Він також повідомив, що за останні кілька місяців Росія «перекинула більше тисячі одиниць важкого озброєння проросійським сепаратистам», включно з танками, бронетехнікою, ракетними системами, ракетами «земля-повітря» і артилерією.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG