Спеціальні потреби

Генсек НАТО: Росія продовжує озброювати й навчати сепаратистів


Єнс Столтенберґ
Єнс Столтенберґ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у середу заявив, що Росія продовжує озброювати й навчати сепаратистів у Східній Україні, і закликав Москву дотримуватися угоди про припинення вогню, повністю відмовившись від участі в конфлікті.

Відповідаючи на питання про репліку американського дипломата, що російські танки днями перетнули кордон з Україною, Столтенберґ відмовився коментувати саме цей вислів, але зазначив: «Ми як і раніше бачимо російську присутність і потужну підтримку сепаратистів у Східній Україні. Ми бачимо поставки обладнання, військового персоналу, навчання. Так що Росія все ще присутня у Східній Україні».

«Тому ми закликаємо Росію вивести всі свої війська зі Східної України і дотримуватися Мінських угод», – додав Столтенберґ. Тим часом Росія почала військові навчання в Ставропольській області на півдні країни з використанням авіації та систем ППО. Про це в середу з посиланням на Міністерство оборони Росії повідомило РІА «Новости». У повідомленні міністерства йдеться, що в навчаннях будуть задіяні близько 100 військовослужбовців та 20 модернізованих винищувачів Су-25СМ.

Столтенберґ і командувач військ НАТО генерал Брідлав заявили, що альянс не може сказати, чи кількість бойовиків і зброї змінилася від оцінок до припинення вогню через труднощі моніторингу їх пересування. Позитивним було те, що кількість людей і техніки відійшли від фронту, сказав він. «Але ми не впевнені, куди вони були переміщені».

Уряд України твердить, що бойовики зосередили зброю на складах біля Донецька.

Столтенберґ заявив, що він стурбований тим, що зброя, яка не перебуває під контролем, може бути повернута на дотеперішні позиції для майбутніх боїв.

«Наша головна позиція сьогодні така, що ОБСЄ потрібен доступ», сказав він. «Те, що ми просимо лише – це свобода пересування ... а також, що вони отримують доступ до необхідної інформації ... моніторинг режиму припинення вогню ні в якому разі сьогодні недостатній».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG