Спеціальні потреби

Інфляція у США може мати політичні наслідки для Демократичної партії?


У США зростають темпи інфляції, відзначає низка американських видань. Зростають споживчі ціни на товари різноманітних груп - від курятини і засобів гігієни до пального.

Miami Herald відзначає, що загалом інфліція за останні 12 місяців склала близько 5% - це найвищий показник із 2008 року. Лише на продовольство та енергоносії ціни зросли на 3,8% - найбільше із 1992-го. Зокрема, ціни на галон (4,5 літрів) бензину на заправках по країні в середньому складають $3.13 у порівнянні із $2.48 восени.

Причиною, як пише The Hill, стали не лише витрати уряду на пакет допомоги економіці "План порятунку Америки" (American Rescue Plan - англ.) уряду Джо Байдена обсягом у 1,9 трильйони доларів. Також цьому сприяє політика Федерального резерву, який, як зазначає видання, "продовжує наводнювати економіку дешевими грошима".

Фінансист банку Wells Fargo Майкл Шумахер в інтерв'ю CNBC сказав, що не бачив "такої тривалої інфляції у США довгий час". "У першому кварталі цього року США і, ймовірно, Велика Британія, мали величезну перевагу у порівнянні із Західним світом у питанні вакцинації від коронавірусу. Тепер чимало країн наздоганяють, і це можна розглядати як основу для майбутньої економічної активності. Долар втрачає певний попутний вітер".

Критичні до демократів економісти покладають провину за зростання цін на адміністрацію. Так, в інтерв'ю Fox News Рас Вуот, колишній директор Офісу менеджменту й бюджету Білого дому за керівництва Дональда Трампа, сказав, що дії Федерального резерву спровоковані демократами у Конгресі та урядом Байдена, що просуває, зокрема, витратний для бюджету "інфраструктурний план", а це небезпечне тим, що "ми продовжуємо витрачати гроші так, наче ми ще не вийшли із шоку пандемії".

Хоча інші оглядачі вважають, що зростання цін "підживлює післядія світової пандемії", й це не триватиме довго, республіканці спробують використати аргумент про інфляцію, аби відновити контроль у Палаті представників, де зараз демократи мають незначну перевагу, пише Miami Herald.

Видання нагадує, що після світової економінчої кризи 2008 року, коли ціни також зростали, на проміжних виборах 2010 року республіканцям вдалось здобути чимало крісел у Палаті представників.

У травні впливовий сенатор-республіканець Чарльз Гресслі порівняв США під орудою Байдена із роками президентства Джиммі Картера, які позначились значною інфляцією. "Ми будемо боротись із інфляцією у цих виборах так само, як це було, коли мене вперше було обрано до Конгресу у 1970-х. У моїй кампанія я виступав проти інфляції, і знадобилось 6 років, щоб вгамувати її”, - заявив Гресслі в інтерв'ю Fox News.

Вибори до конгресу США відбудуться восени наступного року.

У матеріалі використані джерела: Miami Herald, The Hill, CNBC, Fox News.

Дивіться також: Нуланд: Росія постала перед об’єднаним фронтом демократичних країн, які вимагають від неї цивілізованої поведінки

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG