Спеціальні потреби

Інфляція у США склала 5% - більше, ніж очікувалось  


Ціни на споживчі товари у США станом на травень виросли на 5%, порівняно з цим самим періодом минулого року. Про це повідомило Бюро статистики при Міністерстві праці у США.

Індекс на вживані автомобілі та вантажівки продовжував різко зростати, збільшившись у травні на 7,3%.
Бюро статистики при Міністерстві праці США

“Впродовж останніх 12 місяців, індекс на всі товари зріс на 5%, перед сезонним коригуванням. Це найбільший ріст за 12 місяців від 2008 року, коли ціни зросли на 5,4%”, - мовиться у повідомленні державної агенції.

Найбільше зростання цін зафіксували на ринку вживаних автомобілів. “Індекс на вживані автомобілі та вантажівки продовжував різко зростати, збільшившись у травні на 7,3%”, - повідомляє Бюро.

Ціни на харчі у ресторанах впродовж травня зросли від 4% до 6%.

Раніше уряд та деякі економісти заявляли, що очікують тимчасової інфляції на рівні близько чотирьох з половиною відсотків, яка швидко має розвіятись. Втім ріст цін виявився більшим, ніж прогнозували.

"Посилення інфляції сильніше, ніж очікувалось, але це все ще виглядає як перехідний процес. Уряд напевне припинить говорити про тимчасовість”, - аналізує ситуацію для каналу CNBC економіст Джон Бригс з NatWest Markets.

“Ми зараз на найвищій точці. Ми знаємо, що далі вона трохи розвіється, але питанням залишається - наскільки розвіється інфляція”, - коментує в інтерв’ю The New York Times Джулія Коронадо, засновниця дослідницької фірми MacroPolicy Perspectives.

У четвер 10 червня Міністерство фінансів США повідомило про рекордно високі показники бюджетного дефіциту країни, який за перші вісім місяців цього бюджетного року склав 2,06 трильйонів доларів.

За прогнозами Білого дому, на кінець фінансового року цьогорічний дефіцит бюджету США складе близько 3,67 трильйонів доларів.

Дивіться також: "Крим - це Україна". Посольство США в Україні реагує на нову форму українських футболістів до Євро-2020

XS
SM
MD
LG