Спеціальні потреби

Формулу кремлівської дезінформації від Sputnik вивів дослідник центру CEPA


Міжнародне російське ЗМІ Sputnik у своєму мовленні у Чехії та Польщі проштовхує кремлівську дезінформацію, використовуючи для цього заяви окремих європейських політиків, які критично налаштовані щодо європейського істеблішменту, або сповідають проросійські погляди. Про це йдеться у доповіді американського дослідницького центру Center for European Policy Analysis (CEPA), автором якої виступив Бен Німмо.

Sputnik втілює російську військову доктрину, адже "широко використовує протестний потенціал" депутатів Європейського парламенту для того, щоб просувати вибрані месіджі кремлівської дезінформації", - йдеться у доповіді.

Sputnik - міжнародний мультимедійний сервіс створений у 2014-му році російською державною агенцією мовлення "Росія сьогодні".

Коли це ЗМІ все ж цитує політиків, які представляють мейнстрім, то відбирає коментарі, які сумісні із тою картиною реальності, яка твердить, що Захід корумпований, русофобський та розкладається

Аналітичний документ проаналізував коментарі депутатів ЄП у Sputnik, дійшовши висоновку, що у даному ЗМІ найбільше публікуються коментарі законодавців, які не мають значної політичної бази у Європі, або ж сповідають погляди, які поділяє меншість.

"Російська кампанія дезінформації у Центральній та Східній Європі долає мовні та політичні бар'єри та використовує політиків з крайніх полюсів політичного спектру, які налаштовані проти істеблішменту для того, щоб дискредитувати західні уряди, політику та інститути такі, як ЄС та НАТО, надаючи за рахунок голосів цих політиків вагомості месіджам, які походять з Кремля", - звертає увагу аналіз.

"Для Sputnik головним є підбірка коментаторів з Польщі та Чехії. У цьому питанні йдеться не про баланс, а про його протилежність: важлива однобока ворожість до мейнстріму. Sputnik непропорційно висвітлює заяви протестно налаштованих, критичних до істеблішменту та проросійськи налаштованих членів Європейського парламенту з Центральної та Східної Європи, і робить так систематично; а у тих випадках, коли це ЗМІ все ж цитує політиків, які представляють мейнстрім, то відбирає коментарі, які сумісні із тою картиною реальності, яка твердить, що Захід корумпований, русофобський та розкладається", - йдеться у дослідженні.

Дивіться також: В Україні за корупцію садять тих, у кого немає грошей відкупитись - бізнесмен із США

В Україні за корупцію садять тих, у кого немає грошей відкупитись - бізнесмен із США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG