Спеціальні потреби

«Зелена енергетика» витісняє сільське господарство?


«Зелена енергетика» витісняє сільське господарство?
«Зелена енергетика» витісняє сільське господарство?

За прогнозами експертів, за кілька років Сполучені Штати стануть світовим лідером з використання енергії сонця. Уряд США поставив за мету сприяти зменшенню собівартості виробництва, аби до 2030-го 15-18% американських помешкань забезпечували свої енергетичні потреби за допомогою сонячного тепла.

Першість у цій ділянці займає штат Колорадо. Тут вже працює кілька станцій перетворення сонячного тепла на електроенергію і кілька у процесі побудови. Керівництво штату прийняло закон, який вимагає, аби за дев’ять років 30% енергетичних потреб Колорадо надходили з відновлюваних джерел енергії. Щоправда, розвиток цієї галузі має серйозних опонентів – фермерів.

«Ми займаємо 89 гектарів землі. На них розташовано 110 тисяч сонячних панелей», – каже інженер сонячної електростанції Нік Тіл.

Енергії, виробленої лише на одній станції, каже Нік, вистачає для потреб понад 7 з половиною тисяч домів:

«Коли сонце піднімається над горами, сенсори притягають сонячне тепло. Зранку вони повернуті на схід, протягом дня вони слідують за траєкторією Сонця, поки воно не сяде».

Колорадо є третім штатом, після Каліфорнії та Нью-Джерзі, за виробництвом сонячної енергії. У одному повіті споруджено вже 6 електростанцій, що працюють на енергії сонця. Влада виділила під них 650 гектарів землі. Планували охопити більше території, однак інфраструктура не дозволила. Втім, проблеми не тільки в інфраструктурі. Населення цього району віддавна займається сільським господарством – вирощує картоплю, зерно, люцерну. Розвинуте тут і тваринництво. Фермери занепокоєні тим, що землю віддають під спорудження сонячних електростанцій.

«Якщо сільське господарство зникне, тут нічого більше не залишиться», – каже менеджер станції водопостачання Стів Вандайвер.

він додає, що з розвитком електростанцій виникає і проблема водо забезпечення:

«Найбільші електростанції – сонячні теплові електростанції – потребують багато води. Треба осушити чимало сільськогосподарських угідь, щоби забезпечити достатньою кількістю води ці станції».

Панелі сонячних батарей також постійно треба очищати від пилу, який на них осідає, на що витрачається чимало води.

Джордж Вітен – третє покоління підприємців, що вирощує натуральну продукцію на цій землі. Нещодавно він та його дружина Джулія, активістка-еколог, об’єдналися із сусідами у боротьбі проти побудови сонячної електростанції біля їх земельних ділянок. Справу вони виграли.

«Це гігантські параболічні дзеркала. Вони за розміром як екран у кінотеатрі. Влада планувала поставити 9 тисяч цих конвекторів вдовж лінії електропередачі», – пояснює Джордж Вітен.

Подружжя Вітенів каже, що вони не проти використання альтернативних джерел енергії, а лише проти того, аби зелена енергетика витісняла сільське господарство.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG