Спеціальні потреби

У столиці США відбулась виставка будинків майбутнього


Населення світу невпинно зростає, а з ним і потреби в електроенергії. В умовах, коли природні ресурси зменшуються і відповідно дорожчають, уряди багатьох країн світу пропагують збільшити використання енергії вітру та сонця.

Уряд США, прагнучи спонукати нове покоління професіоналів розвивати новітні технології, з 2002-го року проводить конкурс на побудову будинків, які самостійно задовольняють свої енергетичні потреби за допомогою сонця, не втрачаючи привабливості і не жертвуючи зручностями. Назва конкурсу «Сонячне десятиборство» – адже будинки оцінюють за десятьма показниками.

У парку на березі річки Потомак виросло незвичне містечко. Усі споруди побудовані учасниками конкурсу, які працювали над своїми будинками протягом двох років. Завдання – побудувати житлове приміщення, потреби якого повністю забезпечує сонячна енергія.

«Це дворічний проект для університетів. Розробити, зібрати гроші, зібрати команду, побудувати будинок. Останній етап змагання, привезти будинки до Вашингтона, встановити їх, відкрити для публіки і визначити чий будинок найкращий», – зазначає директор конкурсу Ричард Кінґ з Міністерства енергетики.

Цим разом Міністерство енергетики отримало 40 пропозицій на побудову сонячних будинків з університетів США та світу. Найцікавіші 19 отримали гранти, які дозволили розпочати роботу над втілення проектів у життя.

Сі Фенсін із Шанхайського університету представляє роботу китайських студентів. Умова конкурсу – побудувати будинок, придатний для життя в умовах свого регіону. Китайська команда розробила будинок з вантажних контейнерів, знайдених у порту міста Шанхай.

У великих китайських містах існує проблема житлової площі. Тож студенти розробили житло, яке трансформується з двох спалень у ночі в одну велику кімнату зранку.

Споруди оцінюють за десятьма показниками. Серед категорій оцінки не останнє місце займає доступна ціна. Будинок китайських студентів обійдеться потенційному покупцю у 250 тисяч доларів. Вони кажуть, що це дешевше, ніж середньо статистичний приватний будинок у Шанхаї.

Не рідко команди розробляють будинки під спеціальний проект. Наприклад, після серії торнадо неподалік Іллінойського університету, студенти вирішити спроектувати будинок для людей, які постраждалих від стихійних лих.

«Наш будинок створений з двох частин, які виготовляються заздалегідь. Його можна перевезти у район лиха за 24 години», – каже архітектор цієї групи Керолін Меша.

Цього року перемогу святкували студенти з Мерілендського університету. У процесі будівництва вони застосували не лише технологію сонячної енергії, а й подбали про економію та очищення води, чим привернули увагу суддів. Наприклад, біля будинку вони створили невеличку клумбу, яка служить природнім фільтром води.

«Ми хотіли спроектувати будинок на сонячній енергії, але і урахувати необхідність економити воду. Адже нестача питної води вже проблема, яка лише зростатиме у майбутньому», – пояснює архітектор команди Мерілендського університету Лін Хью.

Для організаторів «Сонячне Десятиборство» це – шлях зацікавити майбутніх архітекторів, інженерів та дизайнерів у застосуванні енергозберігаючих технологій. А для студентів, це досвід, який їм неодмінно допоможе після закінчення навчання.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG