Спеціальні потреби

Страх, повна залежність - ситуацію в ДНР описала дослідниця Human Rights Watch


Осінь 2015-го у Донецьку
Осінь 2015-го у Донецьку

Мешканці т.з "народних республік" живуть у страху і повністю залежать від влади для забезпечення базових потреб, йдеться у статті на сайті міжнародної організації Human Rights Watch.

Де-факто влада «ДНР» неухильно ізолює регіон, у результаті чого місцеве населення повністю залежить від них і позбавлене підтримки ззовні, пише Тані Купер, дослідниця Human Rights Watch з питань України та Білорусі, коментуючи припинення владою "ДНР" роботи на території "республіки" гуманітарної організації People in Need та видворення журналістів незалежного російського каналу "Дощ".

Таня Купер, та її колега повернулися зі східної України кілька тижнів тому. Вони провели кілька днів по обидва боки конфлікту, стежачи за повсякденними труднощами людей.

Сім'ї, близькі до лінії зіткнення, що розділяє райони, утримувані бойовиками, від іншої частини країни, піддаються частим обстрілам, а також небезпеці наземних мін і вибухонебезпечних пережитків війни. Вони можуть лише сподіватися, що ще одна ніч обстрілів не спричинить відключення електрики. Вони стоять у черзі по кілька годин на холоді, щоб перейти на іншу сторону відвідати родича, перевірити свою приватну власність, обробити документ або відвідати могилу коханої людини, розповідає Купер.

Для багатьох із тих, які мають потребу в їжі або в інших життєво важливих товарах з іншого боку, це щоденне випробування. Вони справляються отримуючи допомогу від гуманітарних організацій.

У, здавалося б, мирному місті Донецьку співробітники Human Rights Watch стали свідками явного страху говорити про зловживання з боку місцевих служб безпеки, які працюють за межами правової держави і користуються повною безкарністю.

Групи допомоги, як People in Need, і незалежні засоби масової інформації, як телеканал «Дощ», відіграють життєво важливу роль у захисті цивільних осіб та інформуванні їх – незалежно від того, з якого боку збройного конфлікту вони перебувають – і влада «ДНР» зобов'язана, згідно з міжнародним законодавством, сприяти гуманітарній допомозі. Без цієї підтримки, цивільні особи там зіткнуться з величезними труднощами цієї зими, підсумовує Human Rights Watch.

Дивіться також: "Україна готова до безвізового режиму - неготовою виявилась Європа" - Дональд Туск

"Україна готова до безвізового режиму - неготовою виявилась Європа" - Дональд Туск. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG