У Лос-Анджелес щороку традиційно проходить спільна свята вечеря та спільне щедрування. Цього року, через карантин святкування не відмінили. Та перенесли його в онлайн простір.
Мешканка Лос-Анджелеса, Наталка Вівчаренко накриває на стіл 12 страв. Разом із подругою Галиною та дітками збираються святкувати щедрий вечір. Одна з основних страв - вареники та пампухи.
“Я з радістю кожного року готую цю страву - вона займає багато часу, але це того варте.” – розповідає Галина Стадник
Також традиційно на столі свята вода, кутя, капуста і риба.
“Крім того, я приготувала голубці, і підливку до них з грибочків.” – розповідає Наталя Вівчаренко.
Все за родинними традиціями - та цього року до вечері господиня додає новий атрибут.
“Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я.” – співають жінки
Жінки дивляться трансляцію щедрого вечора, який влаштували друзі з української діаспори в Лос-Анджелесі. Моляться разом з отцями на екрані. Щороку 18 січня у цей день в Українському культурному центрі проходила спільна вечеря та концерт для української громади. Та цього року зал порожній. Відсутність публіки все ж не завадила провести у залі концерт.
“Ми вже розпочали, так би мовити, наше півріччя карантину з онлайн концертів то вирішили що в наших силах зробити щедрий вечір", - каже Ася Горська, ведуча і організаторка концерту.
Погодилась виступити із щедрівками для онлайн-глядачів українсько-американська співачка Аничка.
“Звісно дуже прикро що така ситуація зараз склалась незвично, не можемо бачити одне одного, але хочеш не хочеш - треба створювати цю атмосферу", - каже Аничка.
Наталія і Галина згадують часи коли могли бачити Аничку там, в залі та щедрувати без масок і соціальних дистанцій у великому колі друзів.
святкування в тісному колі та онлайн концерт повернули відчуття свята
“Після вечірньої служби Божої ми йдемо в залу і щороку у нас була свята вечеря, коронавірус трохи змінив плани, але не настільки щоб ми не святкували святвечір.” – розповідає Галина Стадник.
Та святкування в тісному колі та онлайн концерт повернули відчуття свята.
“Завдяки технологіям, ми можемо подивитись концерт ми ніби поруч з нашими друзями які разом з нами кожен рік святкували це свято.” – розповідає Наталя Вівчаренко.
Дивіться також: Чи мають американці надію на об’єднання країни за нового президента?