Спеціальні потреби

У США призупинено роботу федерального уряду


Сенату США не вдалося до півночі п’ятниці ухвалити законодавство про бюджет


Роботу федерального уряду США призупинено через те, що опівночі з п'ятниці на суботу 20 січня закінчився термін дії закону про фінансування його діяльності. Цю ситуацію американкці називають «шатдаун» (shutdown – ГА).

За п'ять годин до настання півночі в Сенаті було проведено голосування про схвалення бюджетного законопроекту, раніше схваленого Палатою представників. Однак прихильники схвалення бюджету не змогли набрати необхідної кількості голосів. Проти проголосувало більшість сенаторів-демократів, але деякі з них підтримали законопроект. У свою чергу, в числі противників законопроекту виявилися кілька республіканців.

За дві години до півночі - в Сенаті було проведено нове голосування: про припинення дебатів над проектом бюджету. Лідер більшості в Сенаті, республіканець Мітч Макконнелл формально не припинив процедури голосування, яка, судячи з усього, не набрала необхідної кількості голосів, і покинув зал для переговорів з лідером демократів Чаком Шумером. Переговори тривали до півночі і після цього.

За настання півночі, прес-секретар Білого дому Сара Сандерс в своєму Twitter опублікувала заяву, в якій назвала подію закриття уряду «шатдауном Шумера»: «Демократи в Сенаті поставили політику понад нашою національною безпекою, сімей військових, уразливих дітей та здатності нашої країни служити всім американцям. (...) Це поведінка лузерів-обструкціоністи, а не законодавців».Демократи звинувачують в «шатдауні» - республіканців.

Це перше в історії США закриття уряду, що відбулося в умовах, коли одна партія контролює і Білий дім, і обидві палати Конгресу.

Дивіться також: Чи зрозуміли українську революцію на Заході? Інтерв'ю з авторкою книги про Майдан Марсі Шор

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG