Спеціальні потреби

Жадана у журналі The New Yorker назвали "сексуальним і жорстким", "бардом Східної України"


Фото з офіційної сторінки Сергія Жадана у Facebook
Як публічна персона, Жадан є «сексуальним і жорстким

Український письменник Сергій Жадан зі своїм останнім романом «Ворошиловград» привернув увагу американського журналу The New Yorker. Матеріал під назвою «Бард зі Східної України, де справи розвалюються» малює портрет письменника та розкриває зміст книги через призму подій в Україні.

Сюжет роману «Ворошиловград» розвивається у Донбасі. Як стверджує автор, Сергій Жадан усвідомлює моральну відповідальність, яку він несе за свої слова.

Автор статті згадує, як розмовляв із Жаданом минулого літа у віденському кафе, і він виявився набагато м'якшим, ніж уявлявся. Як публічна персона, Жадан є «сексуальним і жорстким», а ще солістом групи «Собаки в космосі», розповідає журналіст. Його музика – пост-пролетарський панк, поезія лірична, а романи нагадують Вільяма Барроуза і бітників, іноді з проникненням латино-американського стилю магічного реалізму.

Жадан є одним із небагатьох українських авторів, чиї роботи були широко перекладені

Проте під час особистої зустрічі, про яку розповідає автор, Жадан був саморефлексійним партнером у розмові та уважним слухачем. Він усвідомлює свою роль неофіційного барда Східної України і моральну відповідальність, яку він несе за свої слова. Як зауважує автор, «в тій частині світу не так багато людей, чиї слова виходять за межі кордонів».

Жадан є одним із небагатьох українських авторів, чиї роботи були широко перекладені. Його останній роман «Ворошиловград» був удостоєний премії Яна Михальського з літератури в Швейцарії; він привернув захоплених глядачів у Австрії, Німеччині, Польщі та Росії, пише The New Yorker. Після одного з поетичних читань Жадана у Варшаві польський журналіст зазначив, що він ще ніколи не бачив так багато молодих жінок у місті, які б носили короткі спідниці в березні.

Бунтівний і колоритний, у стилі Джеймса Діна, Жадан іноді видається нестерпною дитиною, хоча в сорок два роки вік «страшного немовляти» точно позаду, жартує автор. Точно так само можна прочитати «Ворошиловград» як роман виховання, хоча головному героєві й оповідачеві, Герману, уже тридцять три роки.

Дивіться також: Письменниця Любов Якимчук: "Героїчна свідомість, яка зараз притаманна українцям - дуже небезпечна, бо герої в Україні - це люди, які помирають"

Інше за темою

Відео - найголовніше

Можливий шатдаун у США — що це означає для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
XS
SM
MD
LG