Спеціальні потреби

Негайно звільнити Сенцова закликав міністр закордонних справ Великої Британії


Західні дипломати, міжнародні оглядачі закликають Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова, який вже 5 років утримується Росією.

"Його ув'язнення - це кричуща несправедливість. Росія має негайно його звільнити", - твітує міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант.

"Ми разом з українцями закликаємо Росію негайно звільнити Олега Сенцова - термін його свавільного затримання сягає вже п'яти років. Він та інші українські політичні в'язні, яких утримує Росія, заслуговують свободи", - заявили у п'ятницю у Посольстві США в Україні.

"Закликаємо владу Росії звільнити Сенцова та усіх громадян України ув'язнених за політичними мотивами", - йдеться у заяві МЗС Польщі.

10 травня 5 років тому окупаційна влада у Криму заарештувала українського режисера Олега Сенцова за звинуваченнями у "підготовці теракту".

Як відзначає,"Радіо Свобода", активісти кампанії #SaveOlegSentsov підрахували, що у в Росії утримують 98 українських політв’язнів, а в окупованому Донбасі - більше 120 військових та цивільних. Також у СІЗО у Москві перебувають 24 українські моряки, захоплені в Азовському морі.

До негайного звільнення Сенцова закликали у Pen International, всесвітній організації письменників.

На підтримку Олега Сенцова сьогодні також виступили організатори міжнародного кінофестивалю "Берлінале", закликавши громадськість робити селфі із знаком #FREEOLEG

Дивіться також: Чому стрічка «Братство» про війну в Афганістані опинилася в центрі скандалу в Росії?

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG