Спеціальні потреби

Сенатори США чинять тиск на банки, які ведуть справи з російськими олігархами


Сенатори Шелдон Вайтгаус і Джін Шагін
Сенатори Шелдон Вайтгаус і Джін Шагін

Сенатори відправили в банки лист в надії посилити тиск на фігурантів кремлівського санкційного списку


Американські сенатори закликали найбільші фінансові установи світу розкрити їх можливі зв'язки з багатими росіянами, що входять в найближче оточення російського президента Володимира Путіна.

Двоє сенаторів-демократів, Джін Шагін і Шелдон Вайтгаус, відправили банкам лист в надії посилити тиск не тільки на фігурантів так званої «кремлівської доповіді», складеної Міністерством фінансів США, але і на самі фінансові установи, щоб вони більш ретельно відбирали, з ким вести справи, в той час як Вашингтон запроваджує санкції проти Москви.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Адміністрація Трампа анонсувала нові санкції щодо Росії 6 квітня. Вони стали відповіддю, в першу чергу, на російське втручання у вибори 2016 року, хоча в Міністерстві фінансів підкреслили, що вони пов'язані також з іншими «недружніми» діями Москви.

Сама Росія втручання у вибори заперечує.

Лист відправили трьом великим американським банкам - Bank of America, JPMorgan Chase і Citibank, - а також європейським Barclays, Deutsche Bank, UBS, HSBC і Credit Suisse.

В рамках масштабного законопроекту про санкції, що президент Дональд Трамп підписав в серпні минулого року, Конгрес зобов'язав Мінфін скласти список пов'язаних з урядом багатих росіян - «олігархів», щодо яких пізніше можуть бути запроваджені візові та фінансові санкції.

«З огляду на їх багатство і зв'язки з російською державою, чимало олігархів або володіють значним політичним впливом, або схильні до цього», - заявили в своєму листі сенатори, зазначивши також, що олігархи використовують своє багатство, щоб захистити державу від санкцій.

Автори листа запитують банки, чи проводили вони протягом п'яти років перевірки з метою з'ясувати, чи є у них рахунки, що належать будь-кому з фігурантів списку санкцій від 29 січня.

У разі позитивної відповіді їх просять надати інформацію про результати таких перевірок. Якщо перевірки не проводилися, автори листа просять уточнити, які заходи були вжиті для виявлення контактів між банком і фігурантами списку.

Офіційний представник JPMorgan Chase повідомив, що компанія отримала листа і вивчає його. Представник Barclays від коментарів відмовився. З іншими банками зв'язатися поки що не вдалося.

Якщо банки відмовлять надати потрібну інформацію, сенатори планують застосувати більш рішучі заходи, в тому числі розпочати урядове розслідування.

Дивіться також: Як відкриті списки змінять українську політику – інтерв'ю з народним депутатом Оксаною Продан

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG