Спеціальні потреби

США закликали Росію вивести озброєння і війська із східної України


Державний департамент США закликав Москву ініціювати реальне і міцне перемир'я

Сполучені Штати закликали Росію ініціювати встановлення реального і міцного перемир'я в східній Україні, а також відвести важке озброєння і війська з цього регіону, відповідно до зобов'язань, взятих на себе в рамках Мінських угод.

Офіційний представник Держдепартаменту Гедер Науерт в своїй заяві для преси нагадала, що рік тому в східній Україні загинув американець Джозеф Стоун, який працював парамедиком в Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ.

Його автомобіль наїхав на міну на території, контрольованій проросійськими силами. В результаті інциденту також отримали серйозні поранення двоє колег Стоуна.

«Сполучені Штати знову висловлюють щирі співчуття рідним і близьким Джозефа Стоуна. Ми високо цінуємо відданість Спеціальної моніторингової місії справі забезпечення миру в Україні при таких складних і небезпечних умовах», - заявила Науерт.

«Загибель Джозефа Стоуна підкреслює, в яких умовах працює місія, включаючи майже щоденні обмеження доступу, загрози і утиски з боку проросійських сил», - йдеться в заяві.

«Сполучені Штати закликають Росію ініціювати встановлення реального і стійкого перемир'я, відвести важке озброєння і війська з України, згідно з положеннями Мінських угод, - підкреслила Науерт. - Ми також ще раз підкреслюємо нашу непохитну підтримку Спеціальної моніторингової місії і закликаємо забезпечити спостерігачам безпечний, повний і безперешкодний доступ по всій зоні конфлікту».

Дивіться також: Поглиблення співпраці між Лондоном та Києвом: про що Клімкін домовився із Джонсоном?

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG