Спеціальні потреби

Сенатори США повертаються до Вашингтона, щоб розглянути пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню


Залежно від результатів процедурних та сигнальних голосувань в Сенаті, сенатори зможуть розглянути законопроєкт по суті вже у вівторок, або в середу.  Фото: Будівля Капітолія, Вашингтон
Залежно від результатів процедурних та сигнальних голосувань в Сенаті, сенатори зможуть розглянути законопроєкт по суті вже у вівторок, або в середу.  Фото: Будівля Капітолія, Вашингтон

Сенат США повертається до роботи у вівторок, щоб розпочати розгляд пакету допомоги, що включає 61 мільярд доларів для України.

Законопроєкти, які Палата представників Конгресу США схвалила 20 квітня, тепер в об'єднаному пакеті надійшли на розгляд до Сенату.

Крім допомоги Україні, пакет також включає 26 мільярдів допомоги Ізраїлю, 8 мільярдів доларів на підтримку союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також положення, що передбачають нові санкції проти Росії, Китаю та Ірану, а також надають повноваження президенту США використати заморожені російські активи на користь Україні.

Залежно від результатів процедурних та сигнальних голосувань в Сенаті, сенатори зможуть розглянути законопроєкт по суті вже у вівторок або в середу цього тижня.

Хоча строки голосування точно невідомі, результат передбачуваний, зазначає видання The Hill, вказуючи на загальну підтримку допомоги Україні серед сенаторів.

Лідери від обох партій в Сенаті підтримали законопроєкт. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що затвердження пакета допомоги вже на "фінішній прямій".

"Нашим друзям в Україні, нашим союзникам в НАТО, нашим союзникам в Ізраїлі та цивільним у всьому світі, які потребують допомоги: будьте впевнені, Америка надасть її знову", - запевнив Шумер.

Терміновим назвав ухвалення цього законопроєкту лідер меншості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл.

"Завдання, яке стоїть перед нами, є терміновим. Знову настала черга Сенату творити історію", - йдеться в заяві сенатора Макконнелла.

В лютому Сенат вже затверджував подібний пакет про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки обсягом 95 мільярдів доларів, який включав допомогу Україні. Тоді 70 сенаторів проголосували "за" і 29 - "проти".

Президент США Джо Байден закликав законодавців швидко затвердити пакет допомоги. Президент США також пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському надати "значні нові пакети допомоги у сфері безпеки" після схвалення законопроєкту".

22 квітня Байден у телефонній розмові із президентом України Володимиром Зеленським запевнив, що “його адміністрація швидко надасть значні нові пакети допомоги у сфері безпеки для задоволення термінових потреб України на полі бою та ППО, щойно Сенат ухвалить законопроєкт про національну безпеку і президент підпише його як закон”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG