Спеціальні потреби

У Сенаті закликали виділити на боротьбу з коронавірусом втричі більше, ніж хотів Трамп


Адміністрація запитує у Конгресу 2,5 мільярда

Глава демократичної меншості у Сенаті США Чак Шумер представив запит на додаткове фінансування на суму 8,5 мільярда доларів для активізації зусиль по боротьбі з коронавірусом у США.

Шумер хоче завершити роботу над ініціативою у середу, представивши її як альтернативу плану адміністрації Трампа, яка попросила Конгрес виділити 2,5 мільярда доларів на боротьбу з коронавірусом.

«Конгрес повинен діяти швидко, щоб дати відсіч загрозі міжнародної кризи в сфері охорони здоров'я, - сказав Шумер. - Ця пропозиція забезпечить гостро необхідні ресурси для міжнавродної боротьби з коронавірусом. Американці повинні знати, що їх уряд готовий взяти ситуацію під контроль, перш ніж коронавірус добереться до наших жителів. Я закликаю Конгрес швидко прийняти рішення по даній пропозиції. Час грає вирішальну роль».

За словами Шумера, суми, запитаної Трампом, недостатньо: його запит передбачає нове фінансування в розмірі всього 1,25 мільярда доларів. Для порівняння, на боротьбу з епідемією грипу в 2006 році Конгрес виділив 6 мільярдів доларів.

Демократи також незадоволені тим, що адміністрація пропонує перенаправити кошти, виділені на боротьбу з вірусом Ебола.

«Америка повинна готуватися до усіх інфекційних захворювань і агресивно боротися з ними, - йдеться в заяві Шумера. - Для виконання цієї місії нам потрібен комплексний план і потужні ресурси. Адміністрація Трампа поки не розробила такий план і не запросила у Конгресу належну кількість ресурсів».

Шумер пропонує виділити 1,5 мільярда доларів Центрам з контролю і запобігання захворювань у США, 3 мільярди Надзвичайному фонду громадської охорони здоров'я і соцзабезпечення, 2 мільярди - на відшкодування витрат штатів і влади місцевого рівня, 1 мільярд резервному фонду USAID з питань загроз в сфері охорони здоров'я і ще 1 мільярд національним інститутам охорони здоров'я.

Дивіться також: Як коронавірус поширюється світом завдяки авіасполученню?

Як коронавірус поширюється світом завдяки авіасполученню? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG