Спеціальні потреби

У США закликали готуватись до нових випадків коронавірусу всередині країни


Американська влада очікує побачити випадки захворювання на коронавірус у США. Про це заявила Ненсі Мессоньє (Nancy Messonnier), директорка Національного центру іммунізації та захворювань дихальних шляхів у Центрі з контролю і протидії захворюванням.

"Питання вже не у тому, чи станеться це, а у тому, коли це станеться - і скільки людей у цій країні серйозно захворіють", - наводить її слова NPR.

Посадовиця закликала американську громадськість співпрацювати із владою із усвідомленням, що ситуація може бути дуже серйозною. За її словами, недопущення пертину вірусом кордонів США ускладнюється його поширенням в інших країнах.

Я сподіваюсь, що зрештою ми згадуватимемо це і розумітимемо, що були надміру підготовлені. Але краще так, ніж виявитись недостатньо підготовленими

За словами Мессоньє, повідомляє NPR, заходи для попередження поширення хвороби можуть включати закриття шкіл, припинення роботи підприємств та скасування публічних подій.

"Я розумію, що вся ця ситуація може здаватись дуже складною, і серйозно вплинути на щоденне життя, але люди мають почати говорити про всі ці речі", - сказала чиновниця, - "Я надалі сподіваюсь, що зрештою ми згадуватимемо це і розумітимемо, що були надміру підготовлені. Але краще так, ніж виявитись недостатньо підготовленими".

Численні оглядачі відзначають, що заява чиновниці, на їхню думку, суперечить попереднім сигналам від адміністрації США про успішне запобігання поширенню вірусу.

"Організаційний хаос. Радник Білого дому Ларрі Кудлоу по кабельному телебаченню каже, що США змогли стримати поширення коронавірусу, всього за кілька годин після того, як Центр по контролю за захворюваннями закликав американців готуватись до заходів, які серйозно вплинуть на їхнє щоденне життя", - твітує журналіст канадського видання Global News Джексон Просков.

Сьогодні сенатор-демократ Чак Шумер закликав адміністрацію США призначити єдиного координатора з питання коронавірусу.

"Центр з контролю і запобігання захворюванням попереджає, що йдеться вже лише про те, коли та скільки людей серейозно захворіють. Але Кудлоу говорить протилежне. Некомпететність адміністрації Трампа вражає і несе небезпеку. Президент Трамп має щонайменше призначити одну особу, для координації заходів у відповідь на коронавірус", - твітує сенатор-демократ.

Сам президент Трамп раніше у вівторок, реагуючи на попередню критику з боку Шумера (щодо обсягів фінансування для подолання ситуації з коронавірусом - прим. ГА) назвав того некомпетентним.

"Заплаканий Чак Шумер скаржиться заради піару, що я маю просити понад 2.5 мільярди доларів, щоб підготоуватись до коронавірусу. Якби я попросив про більше, він би сказав, що це забагато. Йому не подобалось і моє рішення закрити в'їзд до США. Я ж був правий. Він - некомпетентний!", - заявив Трамп.

Дивіться також: Україні передали картину «Рік 1933» художника Віктора Цимбала

Україні передали картину «Рік 1933» художника Віктора Цимбала. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG