Спеціальні потреби

МВФ: Коронавірус заважає відновленню світової економіки


Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва
Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва

Надзвичайна ситуація світового масштабу у сфері охорони здоров'я, до якої спричинило поширення коронавірусу, вплинула на світову економіку, і може погіршити прогнози зростання, вважають у МВФ.

"Навіть якщо вірус буде швидко стримано, зростання в Китаї та у решті світу зазнає впливу", - заявила директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва у своєму виступі на завершення засідання міністрів фінансів та голів центробанків Групи 20.

"Наша зустріч відбулась у час особливої невизначеності, - заявила Георгієва. – На початку року, світове зростання, як видається, поновилось, з ознаками стабілізації та очікуваннями помірного відновлення – з 2.9 відсотків минулого року до 3.3 відсотка цього року. Цій попередній стабілізації сприяло продовження монетарної і, в деяких країнах, фіскальної політики розширення".

Навіть якщо поширення вірусу буде швидко стримано, зростання в Китаї та у решті світу зазнає впливу
Кристаліна Георгієва

Серед позитивних факторів для економіки, Георгієва відзначила підписання першої фази торговельної угоди США та Китаю.

Однак, світове економічне відновлення під загрозою, через негативний вплив, який має поширення коронавірусу COVID-19.

"З часу тих прогнозів глобальна надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров'я COVID-19 зашкодила економічній діяльності в Китаї і створила ризики для відновлення. Насамперед – це людська трагедія, однак вона впливає і на економіку".

"Навіть якщо поширення вірусу буде швидко стримано, зростання в Китаї та у решті світу зазнає впливу. Звичайно, ми всі сподіваємось на швидке відновлення …, однак невизначеність спонукає готуватись до гірших сценаріїв".

Георгієва закликала країни взаємодіяти з подолання вірусу.

"Ми маємо співпрацювати задля стримування COVID-19, - підкреслила вона, - як в гуманітарному так і в економічному аспекті, особливо, якщо спалах триватиме і поширюватиметься. МВФ готовий допомагати, включаючи з використанням Трасту з протидії катастрофам та подоланню їх впливу, який може видавати гранти на зменшення боргового навантаження на найбідніші, найбільш важливі країни", - зазначила вона.

Дивіться також: ​Студія Вашингтон. Як школярка, яка застрягла в Ухані, навчається в американській школі

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG