Спеціальні потреби

4 важливі поради з приводу Росії для Пентагону та громадян США прозвучали у Сенаті


Голова Сенатського комітету у справах збройних сил Джон Маккейн
У четвер у Сенатському комітеті у справах збройних сил, який очолює республіканець Джон Маккейн, відбулись слухання на тему "Глобальні виклики, стратегія національної безпеки США та організація оборони". Запрошені на слухання свідки у своїх виступах, серед іншого, звернули увагу на ряд проблем, які, на їх думку, заважають США адекватно сприймати загрози, із якими вже зараз стикається
1. Пентагон втратив інтелектуальний капітал, який дозволяв розуміти, передбачати Росію

"У минулому уряд США не шкодував грошей на те, щоб допомогти американським військовим добре розуміти та знати армію Росії. Нині цей інтелектуальний капітал впав до небезпечно низького рівня. Саме через це нас і дивують дії Росії, які не мають бути ані сюрпризом, ані одкровенням. Необхідно інвестувати у цю галузь", - Томас Манкен, директор програми стратегії у Школі міжнародних досліджень Університету Джонса Гопкінса.
2. Чиновникам, свідомим американцям необхідно краще розбиратись у міжнародній ситуації

"Росія, яка прагне реваншу, ісламські екстремісти як сунітської, так і шиїтської гілки Ісламу, а також Китай будуть значними викликами для США і до кожного зі них знадобляться особливі інструменти. Американцям, а особливо держслужбовцям та активним громадянан, чиї голоси та думки впливають на закордонну політику, доведеться поглибити своє розуміння проблем, з якими стикаються США", - Рассел Мід, дослідник стратегії США на міжнародній арені, Hudson Institute.

"Якщо США ігноруватимуть виклики з боку світових потуг таких як Росія, Китай, Півічна Корея та Іран, то хай розуміють, що це може мати негативні наслідки", - Кетлін Гікс, директор програми міжнародної безпеки в аналітичному центру CSIS.
3. У США мало супротивників, але вони налаштовані серйозно і мають значний потенціал.
"Більшість розвинених країн світу є союзниками США. Із 50 країн, яких Світовий банк вважає найбагатшими, лише 4 - Китай, Росія, Венесуела та Іран - є противниками США. Більш того, з 15 країн з найбільшими військовими бюджетами - лише 2-і ставляться до США недружньо", - Рассел Мід, дослідник стратегії США на міжнародній арені, Hudson Institute.


"Китай, Росія, Іран, Північна Корея вже тривалий час змагаються із нами; натомість,ми з ними не змагаємося. У результаті тепер ми не діємо активно, а реагуємо на їх дії", - Томас Манкен, директор програми стратегії у Школі міжнародних досліджень Університету Джонса Гопкінса.
"У майбутньому Китай кидатиме виклик США у більшості сфер високотехнологічних озброєнь, натомість Росія і надалі буде щонайменше співмірним викликом у галузі ядерних та космічних озброєнь та кіберзагроз", - Кетлін Гікс, директор програми міжнародної безпеки в аналітичному центру CSIS.
4. Росія не боїться ставити на кін все, і цим відлякує НАТО, США

Переглянути відеозапис слухань та ознайомитись із повним текстом свідчень запрошених на слухання експертів можна на сайті Сенатського комітету у справах збройних сил.

Переглянути відеозапис слухань та ознайомитись із повним текстом свідчень запрошених на слухання експертів можна на сайті Сенатського комітету у справах збройних сил.

Дивіться також: Саманта Пауер про обрання України до Радбезу ООН
Саманта Пауер про обрання України до Радбезу ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG