Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН підтримала нові Мінські угоди


Рада Безпеки ООН
Рада Безпеки ООН

Нью-Йорк – Рада Безпеки ООН використала свій авторитет, щоб одноголосно підтримати угоду, спрямовану на припинення конфлікту в Східній Україні.

Члени ради проявили рідкісну одностайність щодо українського питання, але заяви, зроблені після голосування, показали, що Захід зберігає глибоку недовіру до дій Росії.

Усі 15 членів Ради Безпеки проголосували за запропоновану Росією резолюцію, що підтримує підписану в Мінську минулого тижня угоду, яка відкрила можливість для припинення вогню в неділю і визначила заходи щодо деескалації конфлікту.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що Москва підтримує Мінські домовленості.

«Ми повною мірою готові сприяти виконанню досягнутих домовленостей, – сказав російський дипломат. – Мінські угоди повинні повністю виконуватися всіма сторонами».

Але західні країни, включаючи США, не вірять, що Москва припинить підтримку проросійських сепаратистів, яку вона здійснювала протягом усього конфлікту.

«Якщо Росія прихильна миру, їй не потрібна резолюція Ради Безпеки ООН, щоб це довести, – заявила посол США Саманта Пауер. – Насправді, це можна довести набагато простіше: припинити озброювати сепаратистів, припинити відправляти сотні одиниць важкого озброєння через кордон на додаток до своїх військовослужбовців, припинити прикидатися, що ви не робите того, що робите, і почати закликати і наполягати, щоб сепаратисти дотримувалися припинення вогню в районі Дебальцевого».

Недільне припинення вогню призвело до зниження активності бойових дій у зоні конфлікту, за винятком Дебальцевого, бої навколо якого посилилися.

Посол Великобританії в ООН Марк Лайалл Ґрант заявив, що «кричуще нехтування» до режиму припинення вогню в районі Дебальцевого може повністю підірвати Мінські угоди.

ООН висловила підтримку мирним жителям міста, які опинилися в пастці, зазначивши, що кілька тисяч чоловік, можливо, ховаються в підвалах, відчуваючи дефіцит продуктів харчування, води та інших предметів першої необхідності. З початку конфлікту в квітні минулого року в Східній Україні було вбито більше 5 тисяч осіб і близько 14 тисяч отримали поранення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG