Спеціальні потреби

Шольц оголосив масштабні заходи з підтримки відновлення України та надання Німеччиною додаткових систем ППО Patriot та IRIS-T


Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський проводять двосторонню зустріч на полях Конференції з відновлення України в Берліні, Німеччина, 11 червня 2024 року. (Фото: REUTERS/Annegret Hilseol
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський проводять двосторонню зустріч на полях Конференції з відновлення України в Берліні, Німеччина, 11 червня 2024 року. (Фото: REUTERS/Annegret Hilseol

Німеччина вже “найближчими тижнями та місяцями” відправить в Україну третю систему ППО Patriot, а також додаткові системи ППО IRIS-T та боєприпаси. Про це канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив у промові 11 червня на відкритті дводенної конференції з відновлення України.

Шольц визнав - системи протиповітряної оборони критично необхідні для захисту України від російських повітряних ударів на теперішній момент. Посадовець зауважив: "Найкраща реконструкція - та, в якій немає потреби".

У своїй вступній промові канцлер переважно зосередився на інвестиціях у відновлення країни і наголосив - місце України - в ЄС.

Коли ми говоримо про відновлення України, ми також говоримо про відновлення майбутньої країни-члена Європейського Союзу
Олаф Шольц

“Коли ми говоримо про відновлення України, ми також говоримо про відновлення майбутньої країни-члена Європейського Союзу”, - сказав канцлер Шольц.

Шольц закликав приватні компанії інвестувати у відбудову України, з огляду на потребу у близько 500 мільярдах доларів інвестицій протягом наступних 10 років згідно з оцінками Світового банку.

Він наголосив на зусиллях з покращення доступу до капіталу для українських та іноземних компаній для стимулювання інвестицій у ключові сфери економіки України. На додаток, Шольц оголосив про створення міжнародних партнерств, зокрема з такими партнерами, як Світовий банк, ЄС та Японське агентство з міжнародного співробітництва, для сприяння інвестиціям в Україну.

“Україна є номером один за інвестиційними гарантіями, які видає федеральний уряд”, - додав канцлер.

Також Німеччина разом зі США ініціювала створення Консультативної ради для бізнесу, яка консультуватиме Україну та країни-донори, виступаючи голосом бізнес-спільноти та двигуном інституційних реформ та модернізації економіки. Головою ради став колишній президент і генеральний директор Siemens Energy, а її перша зустріч відбулася 10 червня.

Попри війну, за словами Шольца, з України не відбулося виходу німецького капіталу, а обсяг торгівлі між двома країнами збільшився порівняно з довоєнним періодом. Той факт, що Україна змогла відновити довоєнні обсяги експорту сільськогосподарської продукції, Шольц назвав “величезним досягненням”.

На думку канцлера, Україна має великий потенціал розвитку у відновлюваній енергетиці та водневих технологіях, інформаційних технологіях, обороні та медичній і фармацевтичній сферах. Саме ці галузі, за його словами, будуть в центрі уваги берлінської конференції протягом наступних 2 днів.

Шольц також анонсував “далекосяжні та довгострокові обіцянки підтримки України”, яких слід очікувати в результаті зустрічі країн “Групи семи”, яка відбудеться 13-15 червня в Італії.

Конференцію в Берліні відвідують численні представники бізнесу та лідери й урядовці країн Заходу, зокрема президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, прем’єр-міністри Нідерландів Марк Рютте та Фінляндії Петтері Орпо, серед інших.

Президент України Володимир Зеленський також приїхав на конференцію, де він звернувся до учасників із вступним словом і провів окремі переговори з канцлером Шольцом.

Конференція відбувається на тлі гучного рішення очільника Агентства з відновлення України піти з посади, про яке він заявив напередодні, 10 червня, посилаючись на численні обмеження в роботі з боку керівництва країни.

Попри те, що речник німецького уряду зауважив того ж дня, що відсутність однієї людини не вплине на результати конференції, чимала кількість західних аналітиків вказала напотенційний негативний ефект від відставки Найєма.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG