Спеціальні потреби

Президентка ЄК обіцяє Україні 1,5 млрд євро доходів від активів РФ вже в липні. Оновлено


"Віримо, що Європейський союз має розпочати переговори про вступ уже до кінця цього місяця", – сказала Урсула фон дер Ляєн
"Віримо, що Європейський союз має розпочати переговори про вступ уже до кінця цього місяця", – сказала Урсула фон дер Ляєн

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що перші 1,5 євро доходів від знерухомлених російських активів Україна зможе отримати вже в липні. А цього місяця 1,9 млрд євро надійдуть зі Фонду допомоги Україні.

"Ми мобілізуємо фінансову вогневу міць, щоб допомогти Україні в спротиві та відновленні", - заявила посадовиця.

Вона також зазначила, що переговори про вступ України до Європейського союзу мають початися до кінця червня.

"Україна виконала всі кроки, які ми сформулювали. І тому ми віримо, що Європейський союз має розпочати переговори про вступ уже до кінця цього місяця", – сказала вона 11 червня у Берліні на конференції з питань відновлення України.

За словами фон дер Ляєн, реформи, які проводить Україна, є основою для того, щоб зробити Україну "привабливим майданчиком для інвестицій, для бізнесу", так само як і наблизити її до ЄС.

Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу вкотре заявив, що Україна виконала всі умови для початку переговорів щодо членства в Європейському союзі.

"Всі передумови реалізовані. Цей червень має стати таким часом, коли буде затверджена переговорна рамка й розпочнуться самі переговори", – заявив він.

За його словами, це важливо тому, що «це виконання обіцянок, які дала Європа, і доказ того, що Європу не зламати ані тиском, ані штучними сумнівами або будь-якими маніпуляціями».

7 червня стало відомо, що Європейська комісія підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського союзу.

Раніше медіа, в тому числі видання Euractiv, повідомили з посиланням на поінформованих співрозмовників, що Єврокомісія зробила висновок, що Україна та Молдова "достатньо готові" до формального початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Зокрема, комісія підтвердила послам ЄС, що Україна повністю виконала чотири, а Молдова – всі три кроки реформ потрібні для початку переговорів.

У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що Київ "активно готує на червень" затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС "навряд чи буде готова" до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG