Спеціальні потреби

Нова Рада почала працювати, проте без скандалів не обійшлося


Перші сутички, періодичні вигуки «тушки – геть», «ганьба», виламані двері та зрізаний паркан – так український парламент сьомого скликання розпочав свою роботу. Нові депутати у середу зранку урочисто присягнули дотримуватися Конституції та українського законодавства, і протягом дня оголошували перерви, відтягуючи обрання прем’єр-міністра та спікера та влаштовуючи сварки.

Так, під час однієї із перерв обранці від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» встигли зрізати частину паркану біля Верховної ради. На думку свободівців, український парламент не може бути відділений від народу, тому паркан тут недоцільний. Також нардепи пообіцяли, що будуть зрізати його постійно, скільки б паркан не повертали назад.

У перший день депутати також встигли побитися перед трибуною, і навіть виштовхати із зали парламенту Олександра та Андрія Табалових, які, за словами представників опозиції, є «тушками». Те, що заважання роботі парламенту, блокування трибуни заборонене одним із останніх законів України, депутатів не бентежило, так як законом не передбачене покарання за такі дії.

На запитання кореспондента Голосу Америки голові ВО «Свобода» Олегу Тягнибоку, чи буде нова Рада конструктивною, якщо в ній знову переважатимуть вигуки, бійки та блокування трибуни, той відповів: «Якщо будуть дотримані всі норми українського законодавства, то робота буде конструктивною. Чи ви вважаєте, що коли перед вами порушують закон, а ти маєш кліпати очима і в суд подавати? Напевно, потрібно реагувати. Навіть Конституція України нас зобов’язує до цього».

Проблемною точкою обговорення нового парламенту стало формування фракцій та затвердження складу нової Ради. Зокрема, опозиція зазначила, що Комуністична партія України не має права на створення своєї фракції, так як немає жодного обраного мажоритарника. Втім, лідер КПУ Петро Симоненко зазначив, що в їх фракції є мажоритарний кандидат Оксана Калетник, яка висувалася самостійно, і тільки у середу отримала партійний квиток Комуністичної партії.
Нова Рада може й не буде ефективною, але точно буде цікавою. Про це кореспонденту Голосу Америки повідомив у коментарі екс-директор телеканалу ТВі, депутат від партії «Батьківщина» Микола Княжицький.

Втім, п’ять фракцій у Раді все ж сформувалися. Найбільша – Партії регіонів – до неї увійшли 185 депутатів-регіоналів та 25 самовисуванців, очолив фракцію більшості Олександр Єфремов. Інші чотири: фракція «Батьківщини», яку очолив Арсеній Яценюк, фракція УДАР із головою Віталієм Кличком, фракція ВО “Свобода” із головою Олегом Тягнибоком та фракція КПУ із головою Петром Симоненком.

Нова Рада може й не буде ефективною, але точно буде цікавою. Про це кореспонденту Голосу Америки повідомив у коментарі екс-директор телеканалу ТВі, депутат від партії «Батьківщина» Микола Княжицький.

«Нова Рада точно буде цікавіша, а чи ефективна – не знаю. Тут дуже багато політичних сил, які ми вперше бачимо у парламенті, таких як «Свобода», УДАР, дуже багато депутатів, яких не було раніше у парламенті. Я думаю, що ці люди будуть поводити себе інакше, аніж ті, хто тут був дуже багато. Те, що ця Рада буде інакша – це точно», – сказав Микола Княжицький.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG