Спеціальні потреби

Українські жінки-парламентарі вручили сенатору Маккейну «Список Савченко»


Одна з найтемніших сторінок історії США - Маккейн про відмову Україні у зброї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Одна з найтемніших сторінок історії США - Маккейн про відмову Україні у зброї. Відео

Делегація жінок-депутатів Верховної Ради зустрілася з сенатором Джоном Маккейном і передала йому так званий «Список Савченко», що складається з 35 осіб, які безпосередньо причетні до викрадення, вивезення на територію Росії, незаконного утримання і фабрикації справи проти Надії Саченко. За наміром, проти них, за принципом «Списку Магницького», повинні бути введені індивідуальні санкції. Перший номер в списку - Володимир Путін. До нього також входять члени російського уряду, судді, прокурори та інші особи, причетні до того, що українська льотчиця Надія Савченко сьогодні перебуває в московській в'язниці.

Маккейна переконувати не треба, але ми надали йому останні цифри, останню інформацію, факти щодо невиконанні Мінських домовленостей від 15 лютого іншою стороною, тобто Росією. Ми хочемо, щоб сенатор Маккейн далі тиснув в питанні санкцій, ми говорили про Надю Савченко, якою ми пишаємося.
Марія Іонова, депутат Верховної Ради

Під час зустрічі з сенатором, за словами депутата Марії Іонової, говорили про долю Савченко та ситуацію в Україні:

«Маккейна переконувати не треба, але ми надали йому останні цифри, останню інформацію, факти щодо невиконання Мінських домовленостей від 15 лютого іншою стороною, тобто Росією. Ми хочемо, щоб сенатор Маккейн далі тиснув в питанні санкцій, ми говорили про Надю Савченко, якою ми пишаємося. Ми, як жінки, хочемо донести, що кожна жінка в Україні - за мир».

Цей список жінки-парламентарії передали і в Держдеп та іншим американським законодавцям.

Також Джон Маккейн став одним з перших відвідувачів виставки «Донбас: Мир і Війна», відкритої в приміщенні Сенату. Саме тут, на балконі, розміщуються камери загальнонаціональних американських телеканалів і звідси пишуться прямі ефіри та інтерв'ю.

«Ми шукаємо будь-яку можливість розповісти правду про те, що відбувається в Україні і ми дуже вдячні IRI (Міжнародний республіканський інститут - Т.В.) і сенатору Маккейну за організацію такої виставки в Конгресі, в такому холі, щоб люди, політики, бачили і допомагали ще більше - тиском, санкціями, фінансовою, технічною та гуманітарною допомогою», - говорить український парламентар.

В інтерв'ю «Голосу Америки» Джон Маккейн заявив, що йому невідомо, чи стане обстріл Широкиного і можливий наступ на Маріуполь поворотним моментом у підході США до протидії російській агресії.

Це одна з найтемніших сторінок в історії нашої країни, коли ми відмовляємося допомогти Україні. У США багато з нас відчуває через це почуття сорому.
Джон Маккейн, сенатор США

«Я сподіваюся, що буде зміна політики. Багато хто з нас передбачав саме те, що Володимир Путін й зробив. Це відверта агресія. Він вбиває українських громадян. Це ганьба, що цей президент Сполучених Штатів не надасть оборонну зброю народу України. Це одна з найтемніших сторінок в історії нашої країни, коли ми відмовляємося їм допомогти. У США багато з нас відчуває через це почуття сорому. Ми, законодавці, не зупинимося, поки не дамо українському народу шанс бути незалежними від агресії Володимира Путіна», - сказав він.

У США вже почалася виборча кампанія, в якій питання України і політики по відношенню до Росії - одні з ключових. Маккейн назвав кандидатуру, яка, на його погляд, буде найкращим варіантом для інтересів України:

«Найкращим буде сенатор Ліндсі Ґрем. Він розуміє проблему і він там був багато разів».

Однак, Ґрем ще не оголосив про свій намір балотуватися, але, за словами Маккейна, він вірить, що його друг приєднається до виборчих перегонів.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG