Спеціальні потреби

"Намагалися купувати товари для російської армії"- нові санкції від Мінторгівлі США щодо 28 компаній у різних країнах


Компанії у Туреччині закуповували на Заході окремі технології і товари «подвійного використання» (складові яких можна переорієнтувати на потреби оснащення армії РФ). Фото: REUTERS/Kim Kyung-Hoon
Компанії у Туреччині закуповували на Заході окремі технології і товари «подвійного використання» (складові яких можна переорієнтувати на потреби оснащення армії РФ). Фото: REUTERS/Kim Kyung-Hoon

Міністерство торгівлі США внесло до «списку торговельних обмежень» 28 підприємств, зокрема з Китаю, Росії, Узбекистану та Туреччини, за порушення санкцій, запроваджених щодо Росії через її агресію проти України. Про це повідомляється у документі, що міститься на сайті Міністерства торгівлі США і планується для публікації 17-го квітня.

У документі мовиться, що деякі з цих підприємств, всупереч санкціям, купували або намагалися придбати товари, у тому числі американського походження, необхідні для армії чи оборонної промисловості РФ.

Внесення компаній до торгового «списку організацій» не означає автоматично, що з цими компаніями не можна мати справи. Але будь-якій американській компанії, яка намагатиметься вести з ними справи, буде відмовлено у видачі експортних ліцензій, пояснюють аналітики. У деяких випадках компанії, розташовані в інших країнах, також зобов’язані запобігати перенаправленню технологій до країн, що є під санкціями.

Низку інших компаній - з Мальти, Сінгапуру, Іспанії, Сирії та Об’єднаних Арабських Еміратів - додали до списку через їхню участь у координації польотів для передачі іранських безпілотних літальних апаратів, персоналу та супутнього обладнання з Ірану в Росію.

Ще 16 компаній, серед яких сім китайських, потрапили у список за сприяння в ухиленні від санкцій підсанкційним росіянам.

Як повідомляє Reuters, це оголошення є частиною дій уряду США, спрямованих проти спроб ухилитись від санкцій за допомогою «третіх країн», щоб запобігти доступу Росії до американських технологій через інші країни. Міністерство торгівлі США діє у координації з Державним департаментом і Міністерством фінансів.

Окремо у четвер Сполучені Штати запровадили санкції щодо трьох провідних посадовців підконтрольного Росії Міжнародного інвестиційного банку в Будапешті, включаючи угорського банкіра.

Це два громадяни Росії Микола Косов, колишній голова правління банку, Георгій Потапов, а також громадянин Угорщини Імре Ласлоцкі.

США запровадили нові обмеження щодо Росії з початку 2022 року після її вторгнення в Україну.

Загалом міністерство торгівлі додало до списку близько 400 суб’єктів із лютого 2022 року, у зв’язку з агресією Росії. У відомстві кажуть, що в результаті цих дій, російська оборонна промисловість постраждала від «дефіциту технологій».

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати запровадили санкції щодо понад сотні фізичних та юридичних осіб у більше ніж 20 юрисдикціях, які пов'язані з агресією Росії в Україні, - йдеться у повідомленнях Державного департаменту та Міністерства фінансів США.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG