Спеціальні потреби

Забудьте про глобальне лідерство США, якщо президентом стане Трамп чи Сандерс - експерт


Перемога на виборах президента США Дональда Трампа чи Берні Сандерса поставить Європу перед необхідністю самостійно відповідати на безпекові виклики. Про це, коментуючи гучні перемоги республіканця Дональда Трампа та сенатора-демократа Берні Сандерса на праймеріз у штаті Нью-Гемпшир заявив дослідник аналітичного центру Transatlantic Academy у Вашингтоні Ульріх Шпек.

«Успіх Дональда Трампа - безвідповідального крайньоправого популіста - та Берні Сандерса - соціаліста старої закваски, який завдячує своїм успіхом анти-капіталістичній риториці - має стати попередженням для європейців: глобальне лідерство США може безповоротно піти у минуле; європейцям, можливо, доведеться покладатись лише на самих себе раніше, ніж вони цього очікували. Європі негайно потрібний план "Б" для забезпечення власної безпеки», - відзначив експерт.
За результатами підрахунку голосів на праймеріз у штаті Нью-Гемпшир, Сандерс випередив фаворита змагань за номінацію від Демократичної партії Гілларі Клінтон на понад 20%, а Дональд Трамп лишив далеко позаду найближчого конкурента Джона Касича.

За словами Ульріха Шпека, питання полягає не у тому, чи буде наступний президент США популістом, чи ні.

«Питання у тому, що маємо мало підстав очікувати, що Трамп, чи Сандерс могли би бути відповідальними глобальними лідерами», - вважає Шпек.Він також відзначив, що навіть у разі обрання президентом США демократки Гілларі Клінтон, чи республіканця Марко Рубіо, можна буде говорити лише про «гальмування процесу відступу США від глобального лідерства».

«(Навіть у випадку обрання Клінтон чи Рубіо - прим. ГА) США більше не керуватимуть світом», - пише експерт.

«У Вашингтоні популярний міф, що наступний президенти відновить лідерство США (хіба не цього чекали і від Обами?), але американці більше не хочуть бути світовим поліцейським і це можна зрозуміти», - відзначив Шпек.
Дивіться також: Як літні політики завоювали популярність серед молодих виборців США?
Як літні політики завоювали популярність серед молодих виборців США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
XS
SM
MD
LG