Спеціальні потреби

У ПАР поліція застрелила десятки протестуючих робітників


У Південно-Африканській Республіці начальниця національної поліції Рія Фієга заявила, що її сили відкрили вогонь по страйкуючих робітниках копальні в самообороні. В результаті хвилі насильства дотепер 34 особи загинули і 78 отримали поранення.

Начальниця поліції сказала, що проти страйкарів застосовано силу після того, як у четвер вони заатакували правоохоронців «небезпечною зброєю». Також керівництво копальні заявило, що деякі із страйкарів були озброєні.

За її словами, спочатку поліція застосувала водомети і звукові гранати, щоб розігнати робітників, але вони зігнорували заклики.

Начальниця поліції також сказала, що на основі звинувачень у причетності до сутички на копальні Lonmin PLC, що розташована приблизно за 120 кілометрів від Йоганесбурга, заарештовано 259 людей.

Президент Південно-Африканської Республіки Джекоб Зума скоротив свій візит на регіональний саміт у Мозамбіку, щоб зайнятися врегулюванням інциденту.

У четвер Lonmin PLC оприлюднила попередження, в якому сказано, що робітники будуть звільнені з роботи, якщо до п’ятниці не припинять страйку. Після сутичок керівництво копальні заявило, що деякі із страйкуючих були озброєні.

Ще до кривавих сутичок у четвер загинуло 10 людей, у тому числі два поліцейські, на хвилі насильства, пов’язаної із страйком на копальні.

Lonmin PLC є третім найбільшим у світі продуцентом платини.
XS
SM
MD
LG