Спеціальні потреби

Українські пілоти протестують


Літак «Boeing»
Літак «Boeing»

Українці та громадяни інших країн стали заручниками конфлікту між пілотами та керівництвом компанії «Аеросвіт». Одна з найбільших компаній в Україні в понеділок вимушена була затримати чимало внутрішніх та міжнародних рейсів. Причина – пілоти стверджують, що їм недоплачують.

За словами помічника гендиректора авіакомпанії Сергія Куцого, пілоти відмовляються літати через невиплати в роки кризи.

«Основні вимоги – індексація тих виплат, яка була в кризові роки, в той час, коли соціальні виплати були значно обмежені авіакомпанією», – говорить Сергій Куций.

В самій компанії попросили акцію протесту не називати страйком. Як говорять її представники, пілоти прийшли на роботу, але відмовляються літати. Відмовлялися летіти пілоти cаме літаків марки Boeing 737.

На одному з авіафорумів з’явилося повідомлення від начебто працівника «Аеросвіту», який стверджує, що зарплату їм виплачують за «власним» курсом долара (6,7 грн за 1 долар). А також пояснює, що пілоти попереджали керівництво про можливість страйку, якщо ті не виплатять заборгованості.

Натомість «Аеросвіт» повідомив, що адміністрацію ніхто не попереджав, і саме це завадило попередчасно вирішити проблему. В прес-службі авіакомпанії заявили, що «сама по собі акція за масштабами і способом проведення неадекватна висунутим вимогам». А також заявили про те, що пілоти прагнуть підвищення майже на 18%. Наразі середня зарплата українського пілота 6-7 тисяч доларів на місяць, приблизно такі самі гроші отримують їх іноземні колеги.

Під вечір у понеділок компроміс в «Аеросвіті» віднайшли та пообіцяли, що всі затримані рейси якнайшвидше вилетять.

Через цю акцію сотні людей провели цілий день в аеропортах. Постраждали пасажири рейсів по Україні, Росії, Німеччині, Туреччині та інших країнах.

«Аеросвіт» – одна з найбільших авіакомпаній України, основним акціонером якої є Ігор Коломойський. Бізнесмен є співвласником групи «Приват», а також, за різними повідомленнями, володіє чотирма українськими авіакомпаніями – «Аеросвіт», «Дніпроавіа», «Донбассаеро», «Windrose» та віднедавна двома шведськими – «Skyways» та «City Airline».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG