Спеціальні потреби

Росія подала до СОТ скаргу на США


Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв
Росія подала скаргу на США до Світової організації торгівлі (СОТ) за те, що Сполучені Штати запровадили санкції проти РФ у зв'язку з кризою в Україні. Про це повідомив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

Москва раніше попереджала Вашингтон про те, що вважає, що не відповідають правилам СОТ санкції, введені у відповідь на анексію Росією Криму та участь в конфлікті.

«Коли Сполучені Штати запровадили санкції проти Росії, які негативно позначилися на нашій зовнішній торгівлі, ми вирішили оскаржити ці санкції в СОТ, - сказав Медведєв, перебуваючи в Санкт-Петербурзі. - Ми відправили комюніке в СОТ».

США і ЄС ввели санкції проти кількох українців і росіян, але Вашингтон також склав список з декількох російських фірм і банків, пов'язаних з президентом Росії Володимиром Путіним або його найближчим оточенням, які також потрапляють під санкції. Росію звинувачують у підтримці збройних сепаратистів, які ведуть боротьбу з урядовими військами на Сході України.

«Санкції подібного роду дійсно порушують правила СОТ», - сказав Медведєв, зазначивши, що заборона на отримання послуг від іншої країни порушує статус «країни, що користується режимом найбільшого сприяння», яким володіють країни в рамках СОТ. Незважаючи на те, що Росія приєдналася до СОТ менше двох років тому, вона вже є фігурантом двох суперечок - з ЄС і Японією. Беручи до уваги хвилю погроз і попереджень з боку РФ, можна передбачати, що незабаром подібних суперечок стане більше.

Медведєв зауважив, що кинути виклик США може бути не просто.

«У Сполучених Штатів є як формальний, так і практичний авторитет в СОТ, - сказав прем'єр-міністр Росії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG