Спеціальні потреби

Російські лобісти прагнуть санкцій проти України


Політична карикатура Олексія Кустовського

У найближчі дні ми почуємо ще не одного західного пройдисвіта на російській службі. Лавров намагається виправдатися перед Путіним

(Рубрика «Точка зору»)

Відразу ж після французького парламентаря Тьєрі Маріані про необхідність запровадження санкцій проти України за невиконання Мінських угод заговорив чеський депутат Європейського парламенту Іржі Машталка. Обидва політики відомі своїми тісними зв’язками з російським політичним керівництвом, а їхні висловлювання тиражуються кремлівськими пропагандистськими ЗМІ. Тому не варто думати, що Маріані і Машталка одночасно дійшли до одного й того ж висновку. Ні, вони працюють в точній відповідності з інструкціями, які зараз розсилає своїм лобістам Кремль.

У російській столиці продовжують розраховувати на скасування або хоча б послаблення санкцій проти Російської Федерації. У разі, якщо санкції скасовані не будуть, російським державним компаніям вже у 2017 році загрожує дефолт. Для Кремля це стане не тільки економічною, але і політичною катастрофою. Ще на початку року Володимир Путін поставив перед членами Ради безпеки Росії і главою МЗС Сергієм Лавровим завдання домогтися скасування санкцій – але так, щоб зберегти окупаційні сили на Донбасі. Російське зовнішньополітичне відомство обрало в ролі головного доказу для скасування санкцій ідею про невиконання Мінських угод Україною. Якщо Київ не виконує угоди – навіщо карати Москву? Сергій Лавров відверто дратувався, коли йому нагадували, що Москва може змусити до виконання угод бандитів із «народних республік». У недавньому інтерв’ю Лавров обурено розповідав, як один із німецьких учасників переговорів нагадав йому, що Москва може «нагнути» бойовиків у будь-який момент.

Зараз стало ясно, що тактика не спрацьовує. Захід не збирається скасовувати санкції проти Росії. Для того, щоб їх послабити – нова ідея глави німецького зовнішньополітичного відомства Франка-Вальтера Штайнмаєра – необхідно, щоб Путін зробив якісь практичні кроки назустріч цивілізованому світу. Російський імператор до цього не готовий. І тоді в Москві було ухвалене нове рішення – «підвищити градус».

Західні лобісти інтересів Кремля отримали з Москви вказівки почати наполягати на санкціях проти України. Ідея проста – звичайно, ніхто проти України санкцій не введе. Але проти Росії – скасує. Це і буде компроміс між тими, хто за «справедливість», і тими, хто за «русофобію». Так що в найближчі дні ми почуємо ще не одного західного пройдисвіта на російській службі.

Зрозуміло, що ідея приречена на провал і виглядає, м’яко кажучи, наївно. Але цілком можливо, що таким чином Сергій Лавров намагається виправдатися перед Володимиром Путіним за ймовірний крах доручення зі скасуванням санкцій. До того ж початок розкручування теми з «санкціями проти України» – це підготовка Росії до зимової баталії за скасування санкцій. У цій кампанії тема невиконання Мінських угод Україною і необхідності «покарання» буде відігравати провідну роль, відповідні рішення вже ухвалені в адміністрації президента Росії, бюджет виділений і розподіляється між лобістами у політичних колах і ЗМІ. Зрештою, прислів’я про необхідність готувати сани влітку вигадане саме в Росії.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конце відображають позицію редакції

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також «Голос Америки»: Заступник генпрокурора Теличенко: «Буде очищення, сотні прокурорів втратять посади»

Про очищення ГПУ від покидьків з "пальцями віялом" розповіла заступниця Луценка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

XS
SM
MD
LG