Спеціальні потреби

Федеральна служба охорони РФ друкуватиме на машинках


Федеральна служба охорони Російської Федерації, що відповідає за забезпечення безпеки високопоставлених членів керівництва країни, в тому числі президента Путіна, планує закупити електричні друкарські машинки, з яких, на відміну від комп'ютерів, набагато важче вкрасти інформацію.

У російських ЗМІ, в тому числі в «Известиях», з'явилися повідомлення про те, що на це рішення вплинуло оприлюднення секретних документів на сайті WikiLeaks і недавні викриття колишнього співробітника американських спецслужб Едварда Сноудена, який передав журналістам секретні документи з інформацією про діяльність американського Агентства національної безпеки (АНБ).

Називається ще одна причина - у 2009 році, за ознаками, відбувалося стеження за тодішнім президентом Дмитром Медведєвим на саміті Групи двадцяти в Лондоні.

Згідно з опублікованою інформацією, Федеральна служба охорони планує закупити електричні друкарські машинки, які вже давно вважаються застарілими, на суму 15 тисяч доларів.

Експерти відзначають, що паперові документи легше відстежити, враховуючи, що на відміну від принтерів кожна друкарська машинка має свій «відбиток», і завдяки цьому можна визначити, на якій машинці друкували той чи інший документ. Одначе, паперові документи легко вкрасти або сфотографувати.

У 70-х роках радянські розвідники успішно встановили обладнання для зчитування щонайменше на 13 друкарських машинках в посольстві та консульстві США в Москві. Виявлення цього обладнання загострило напруженість у відносинах між двома країнами.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG