Спеціальні потреби

Придністров’я: між СРСР та Європою


Придністров’я: між СРСР та Європою
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Придністров’я: між СРСР та Європою

Перед будівлею місцевої Верховної Ради - пам’ятник Володимиру Леніну. На прапорі - старі радянські символи
Молдова, Україна та Грузія рухаються у напрямку європейської інтеграції. Водночас на кордонах цих країн з Росією досі існують зони, так звані самопроголошені республіки, влада у яких підтримується з боку великого сусіда Росії.

Назад в Радянський Союз – таке відчуття вас охоплює, коли ви приїжджаєте у Придністров’я. Перед будівлею місцевої Верховної Ради - пам’ятник Володимиру Леніну. На прапорі - старі радянські символи.

У вересні, коли Патріарх Російської православної церкви Кирило прилетів сюди з Москви, у Придністров'ї оголосили офіційний вихідний. Як демонструє карта на цій пляшці горілки, Придністров'я є довгою, тонкою смугою землі, затиснутою між Молдовою та Україною. Прем'єр-міністр Молдови Юрій Лянке називає Придністров‘я сепаратистським регіоном:

"У нас, на жаль, існує цей тривалий конфлікт і ми цим дуже незадоволені. Це демонструє, що ми досі маємо рану, яка продовжує кровоточити».

Російськомовне населення Придністров'я каже, що вони впродовж поколінь домагалися незалежності від Молдови, яка розмовляє мовою, близькою до румунської. Володимир Ястребчак, колишній міністр закордонних справ Придністров’я, вдячний Москві за підтримку:

"Дійсно Російська Федерація є нашим головним стратегічним партнером більш ніж 20 років, я маю на увазі протягом майже всього періоду суверенного існування Придністров'я".

Віце-прем'єр міністр Росії Дмитро Рогозін, який нещодавно відвідав Молдову, заявив, що Росія і надалі буде підтримувати владу Придністров‘я і готова гарантувати автономію Придністров’я навіть військовою силою:

"Якщо вони хочуть приймати рішення з молдавського боку Дністра без врахування інтересів іншого берега річки, то це великий ризик. Нічого доброго з цього не буде. І саме тому ми тримаємо миротворців у Придністров'ї ".
Якщо вони хочуть приймати рішення з молдавського боку Дністра без врахування інтересів іншого берега річки, то це великий ризик
Дмитро Рогозін

Так Рогозін відповів на наміри Молдови зблизитись з Європою. Москва побоюється, що заплановане узгодження тексту угоди про асоціацію з ЄС для Молдови та Грузії в листопаді на саміті у Вільнюсі, зробить рух цих країн до Європи невідворотнім.

За словами журналіста з Придністров’я Ернеста Варданяна:

«Якщо Україна підпише та ратифікує документи у Вільнюсі, а Молдова піде тим же шляхом, я думаю, що Придністров'я буде мати проблеми, тому що ця територія буде затиснута між двома проєвропейськими країнами».

Після розпаду Радянського Союзу, половина працездатного населення Придністров'я виїхала працювати хто на схід, хто на захід. Прем'єр-міністр Молдови Юрій Лянке каже, що саме створення нових робочих місць і розвиток інфраструктури може в кінцевому підсумку знову об’єднати мешканців Придністров’я та Молдови, які тепер розділені річкою Дністер:

Підприємцям в Україні стало легше, але не як у Білорусі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
"Ми повинні показати тим, що живуть на лівому березі річки Дністер що ми здатні збудувати політичну, соціальну, економічну систему, яка буде привабливою для них також».

Та поки Молдова та Україна прямують до Європи, мешканці Придністров’я, як виглядає, щасливі жити у статусі втраченої колонії Росії в Центральній Європі.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG