Спеціальні потреби

Президент Медведєв звільнив мера Москви Лужкова


Президент Дмитро Медведєв звільнив мера Москви Юрія Лужкова, впливового політика правлячої партії, який відмовлявся подати у відставку, не дивлячись на дедалі зростаючий тиск зі сторони Кремля.


Медведєв підписав указ про відставку Лужкова, якому тепер 74 роки і який був мером Москви від 1992 року. В указі зазначено, що Юрій Лужков «втратив довіру президента Російської Федерації».

Дмитро Медведєв, як виглядає, зміцнює свої політичні впливи заздалегідь до виборів до парламенту у 2011 році і президентських виборів у 2012 році, усуваючи від влади цього впливового політика.

Володимира Рєсіна, який був першим заступником Лужкова, призначено тимчасово виконуючим обов’язки мера Москви.

Юрій Лужков і його дружина-мільярдер Олена Батуріна впродовж кількох останніх тижнів піддавались цілій низці нападок під час телепрограм, контрольованих Кремлем.

Лужкова особливо критикували за те, що він у серпні пішов у відпустку, тоді як 10 мільйонів москвичів впродовж тижнів задихались від диму палаючих довкола Москви лісів.

Юрія Лужкова призначив мером покійний президентом Борисом Єльциним і відтоді він тричі переобирався на цю посаду. Теперішній термін урядування Лужкова вигасав наприкінці наступного року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG