Спеціальні потреби

Державна дума РФ: Сталін наказав убити польських офіцерів


Державна дума РФ
Державна дума РФ

Державна дума Росії вперше в історії офіційно звинуватила радянського диктатора Сталіна у відповідальності за вбивство у 1940 році понад 20 тисяч польських офіцерів та інших громадян. Могили декого із них виявлено в Катині.

Варшава привітала цю заяву як «добрий крок» перед планованим візитом президента Росії Дмитра Медведєва до Польщі на початку наступного місяця.

Хоча пострадянська Росія визнала, що вбивства були здійснені радянськими органами безпеки, крок Державної думи в п’ятницю офіційно міняє багаторічні твердження радянської пропаганди, що за вбивства відповідальність несуть нацисти.

Проте російські комуністи були проти цього рішення.

Декларація російських законодавців, за всіма ознаками, відкриє довгий шлях до покращення відносин з Польщею, які значно погіршились після того, як на початку цього року в авіакатастрофі неподалік Смоленська загинули президент Лех Качинський та високопоставлені польські особи. Польська делегація була в дорозі до Катинського лісу для участі в церемонії вшанування пам’яті розстріляних поляків.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG