Спеціальні потреби

Кремль вважає, що панамські документи – це ознаки «Путінофобії»


Дмитро Пєсков

Представник президента Володимира Путіна відкинув у понеділок документ, згідно з яким особи, близькі до президента приховували приблизно два мільярди доларів на офшорних рахунках.

Звіт, відомий як «Panama Papers», пов’язує сотні політичних лідерів і відомих осіб з офшорними компаніями, створеними за посередництвом базованої в Панамі юридичної фірми Mossack Fonseca.

Представник Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що цей звіт не має ніякого спільного з Кремлем. Він сказав, що Путін, як здається, є об’єктом нападок з приводу недалеких уже виборів у Росії і того, що він вважає Путінофобією.

Пєсков заперечив, що його дружина, колишня чемпіонка з фігурного катання Тетяна Навка будь-коли була власницею офшорної компанії, як про це говориться у звіті. Він навіть висунув звинувачення, що колишні службовці Державного департаменту США, Центрального розвідувального управління та інших спеціальних служб відповідальні за звіт і хочуть дестабілізувати Росію.

Міжнародний консорціум розслідувальних журналістів (ICIJ), німецька газета Suddeutche Zeitung і сотні інших організацій перевірили величезну кількість просочених документів для виготовлення документа.

Серед інших лідерів називається також нинішнього президента України Петра Порошенка як тих, які мають або пов’язані з офшорними рахунками за посередництвом Mossack Fonseca. ICIJ каже, що імовірною метою було приховати багатство, щоб уникнути сплати податків. Проте юридична фірма заперечує, що вона зробила щось невідповідного.

Дивіться також: «Все тільки на словах» - активістка діаспори про питання до Порошенка

"Все тільки на словах" - активістка діаспори про питання до Порошенка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG