Спеціальні потреби

Перевірки в московських офісах Human Rights Watch і Transparency International


Олена Панфілова
Олена Панфілова
Російські правоохоронні органи в середу провели обшуки в московських представництвах міжнародних правозахисних організацій Human Rights Watch і Transparency International. Про це заявили російським ЗМІ представники організацій.

Як повідомила агентству «Інтерфакс» заступник директора Human Rights Watch у Європі і Центральній Азії Рейчел Денбер, вранці в московському представництві організації побували працівники податкового відомства та прокуратури.

«Цю хвилю перевірок не можна розцінювати інакше як тиск на громадянське суспільство в Росії», - заявила Денбер.

За словами глави російського відділення Transparency International Олени Панфілової, аналогічна акція розпочалася і в офісі цієї організації.
«До нас прийшли. У нас розпочалась комплексна перевірка », - сказала вона кореспонденту «Інтерфакс ».

Раніше російські правоохоронні органи вже провели обшуки в офісах товариства «Меморіал» - однієї з найстаріших і найбільш авторитетних правозахисних організацій в Россіі, а також у московському офісі міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Навесні минулого року, Держдума схвалила закон, що зобов'язує всі російські некомерційні організації, які отримують фінансування з-за кордону, реєструватися як «іноземні агенти».

Цього тижня Міністерство юстиції повідомило, що масові перевірки НГО проходять за участю працівників прокуратури. Як повідомив член президентської ради з прав людини Павло Чиков, обшукам піддалися вже близько двох тисяч російських НГО.
XS
SM
MD
LG