Спеціальні потреби

Freedom House: «Кремлю не слід боятися громадянських прав і свобод»


Директор зі зв'язків з громадськістю правозахисної організації «Дім Свободи» (Freedom House) Роберт Рубі зробив заяву з приводу рішення верхньої палати російського парламенту створити «стоп-лист» некомерційних організацій, до якого увійшли в тому числі американські НКО.

У заяві вказується, що в той час, як російська влада намагається обмежити політичні права та громадянські свободи, Freedom House «висловлює підтримку організаціям, які прагнуть зробити Росію кращою і демократичнішою».

«Ми переконані, що Кремлю не слід боятися громадянських прав і свобод, - йдеться в заяві Рубі. - Ми також переконані, що ускладнювати роботу в Росії таких організацій, як Freedom House, - це помилка з боку влади. Якщо люди звертаються до нас за допомогою в просуванні демократії та фундаментальних прав людини, ми зробимо все можливе, щоб допомогти цим людям, ким би вони не були».

Нагадаємо, що Рада федерації РФ підготувала і направила до Генеральної прокуратури РФ список з 12 іноземних організацій, які законодавці рекомендували перевірити на відповідність закону про «небажані організації». Мова йде про так званий «патріотичний стоп-лист» - списку закордонних некомерційних організацій, які, на думку сенаторів, загрожують інтересам Росії.

У список, за даними ЗМІ, потрапили Інститут «Відкрите суспільство» (Фонд Сороса), Національний фонд демократії, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут з міжнародних питань, Фонд Макартурів, Freedom House («Дім Свободи»), Фонд Чарльза Стюарта Мотта, Фонд «Освіта для демократії», Східно-Європейський демократичний центр, Світовий конгрес українців, Українська Всесвітня координаційна рада та Кримська польова місія з прав людини.

Рішення про внесення цих організацій в список «небажаних» Генпрокуратура буде приймати спільно з Міністерством закордонних справ РФ.

Раніше список «небажаних організацій» підтримали всі 156 членів Ради федерації.

Дивіться також: У США листа Яценюку від імені сенатора Дурбіна назвали фальшивкою

ЦРУ та ФБР шукатимуть авторів підробного листа Яценюку зі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG