Спеціальні потреби

У Брюсселі визначилися зі стратегією у відносинах з Росією


Федеріка Моґеріні

На своєму засіданні голови МЗС країн ЄС погодилися з пропонованими верховним представником з питань зовнішньої політики Федерікою Моґеріні принципами.

За повідомленням ЗМІ, на своєму засіданні у понеділок у Брюсселі міністри закордонних справ країн Європейського Союзу узгодили п'ять принципів щодо своїх відносин з Росією.

«Ми на рівні 28 країн були одностайні щодо 5 керівних принципів політики Європейського Союзу стосовно Росії», — сказала верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Моґеріні після засідання Ради ЄС із закордонних справ.

Моґеріні перерахувала обговорені принципи на прес-конференції після засідання.

За її словами, повне виконання Мінських угод є визначальним для впровадження будь-яких змін у політиці ЄС щодо Росії.

Другий принцип – це зміцнення відносин із сусідами на сході Європи. Третій принцип полягає у посиленні внутрішніх спроможностей ЄС чинити опір проблемам, скажімо, в сфері енергетичної безпеки, гібридних загроз чи притистоянні пропаганді.

Четвертий принцип – це вибіркове співробітництво з Росією, скажімо, у тих сферах, де у ЄС є свої інтереси: у питаннях іранської ядерної програми, міграції чи контртероризму.

П’ятий принцип має на меті допомагати розвитку російського громадянського суспільства та активізації міжлюдських контактів, - наголосила Федеріка Моґеріні.

Щодо санкцій проти Росії, Фредеріка Моґеріні заявила, що ЄС повернеться до розгляду цієї справи влітку цього року.

Вона зазначила, що у понеділок на порядку денному - тільки питання відносин ЄС із Росією.

«Вже понад рік ми не обговорювали відносини ЄС-Росія. Це не буде обговоренням санкцій. Вони були продовжені кілька днів тому. До економічних санкцій ми повернемося тільки пізніше, влітку на засіданні Європейської Ради», - сказала Федеріка Моґеріні

Європейські дипломати не очікують змін щодо політики тиску на Росію через її агресивну політику.

Як заявив голова дипломатичного відомства Литви Лінас Лінкявичус, прибувши на засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, відносини Євросоюзу з Росією не можна розглядати поза контекстом того, що вона робить у зонах конфлікту, – в Україні чи в Сирії, чи зонах заморожених конфліктів.

«Ми маємо чітко заявляти, що аргументи військової сили у зовнішній політиці слід відкинути... І не можна допускати російського вибіркового втручання, коли наші цінності в одних конфліктах поважаються, але забуваються – в інших випадках», – заявив литовський дипломат, звертаючи увагу й на справу українки Надії Савченко, в якій Росія «немовби не чує міжнародної мобілізації і закликів до її звільнення».

За словами Лінкявичуса, санкції проти Росії продовжили, бо «іншого не могло й бути».

Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, зі свого боку, заявив, що не очікує жодних змін у відносинах європейської співдружності з Москвою ні щодо санкцій, ні щодо змін у їхньому зв’язку із Мінськими угодами.

«Я не очікую змін щодо політики ЄС відносно Росії. Ми завжди у цьому питанні були і продовжуємо бути об’єднаними», – заявив Лайчак.

Дивіться також: До резиденції посла РФ у Вашингтоні прийшли українці, вимагали звільнити Савченко

До резиденції посла РФ у Вашингтоні прийшли українці, вимагали звільнити Савченко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

XS
SM
MD
LG